Hlavní navigace

Souběh zaměstnání při DPP

• (neregistrovaný) 82.202.114.---

25. 2. 2014 16:26

Dobrý den, moc bych vás prosila o vysvětlení, kdy se jedná o souběh zaměstnání.
    V roce 2013 jsem měla uzavřenou DPP u jednoho zaměstnavatele od 2.1.2013 do 20.6.2013. Ale příjem mi byl zúčtován pouze v květnu a červnu.
    U druhého zaměstnavatele jsem měla uzavřenou DPP od 1.2.2013 do 31.3.2013. Příjem mi byl zúčtován v únoru a březnu.
    Jedná se o souběh zaměstnání, když byly uzavřené dvě DPP ve stejném období nebo se to bere, kdy byl zaúčtován příjem??
    Od 1.7.2013 - doposud jsem na HPP.
    Mohla bych požádat o roční zúčtování daně u zaměstnavatele nebo jsem povinná si sama podat DAP??

Děkuji za pomoc.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 2. 2014 17:43

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Re: Souběh zaměstnání při DPP
      Nepíšete, jak jste měla podepsané prohlášení poplatníka. V každém případě teď už je na žádost o RZD stejně pozdě.
      Požádejte o potvrzení o zdanitelných příjmech od všech tří zaměstnavatelů apodejte DP.

• 25. 2. 2014 20:54

Palajs (neregistrovaný) 82.202.114.---

Děkuji vám za radu. Udělám to tak, jak píšete.
      Prohlášení jsem podepsala u obou zaměstnavatelů. U prvního jsem uvedla, že žádám o slevu na dani jen na měsíce květen a červen. A u toho druhého jsem taky žádala o slevu, ale jen na měsíce únor a březen. Na dani se neodvedlo nic, jelikož jsem uplatnila slevu. Akorát v tom zaměstnání byl příjem vyšší a odváděla se na FÚ záloha. Tak si myslím, že bych ty penízky mohla dostat zpět.
      Jak píšete, stejně už je pozdě na žádost o RZD pozdě.
      Ale stejně by mě zajímalo, pokud bych zažádala o RZD v termínu, tak by mi to mohl zaměstnavatel provést??

• 25. 2. 2014 21:27

Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

Měla jste u všech zaměstnavatelů podepsané prohlášení poplatníka, nepřekrývalo se, ale navazovalo. Mohla jste požádat o RZD. Tak příště.

• 25. 2. 2014 22:21

Palajs (neregistrovaný) 82.202.114.---

Děkuji vám za odpověď. Jste moc hodná. Dobrou noc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).