Hlavní navigace

DPH

  • (neregistrovaný) 94.113.198.---

    25. 2. 2014 19:20

    Dobrý den, podnikatelka se stala plátcem DPH od prosince 2013. Převzala jsem nově účetnictví a bohužel jsem zjistila, že je plátcem DPH - měsíční. Chtěla by být čtvrtletní. To se již nejspíš nemůže stát, podle § 99a, kdy jsme nespnily povinnosti oznamovací do konce ledna 2014, že? Děkuji všem za poznatky, či řešení, zda by to šlo jinak. Děkuji

    • 25. 2. 2014 20:40

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: DPH
      To je úplně jedno, že jste to nestihli... Totiž změna období na čtvrtletí je možná dle §99a odst. 1

      Současně se ale v §99a odst. 3 píše: Změnu zdaňovacího období podle odstavce 1 nelze učinit pro kalendářní rok, v němž byl plátce registrován, ani pro bezprostředně následující kalendářní rok.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).