Hlavní navigace

Náhrada mzdy při §56,odst.1písm.b)

  • (neregistrovaný) 93.153.10.---

    26. 2. 2014 6:27

    Dobrý den, prosím Vás o radu. Náš zaměstnanec ukončil PP dle §56, odst. 1 písm.b – okamžité zrušení PP zaměstnancem z důvodu nevyplacení mzdy. Do mzdy za 2/2014 mu byla zúčtována náhrada mzdy ve výši 2 měsíčních mezd. Nyní tomuto zaměstnanci vyplňuji pro ÚP „Potvrzení zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podpru v nezaměstnanosti“, ale nevím, jestli tam napsat, že z tohoto zaměstnání přísluší odstupné – považuje se tato náhrada mzdy, která je jakoby odstupné, za odstupné nebo ne? Jde nám o to, abychom to správně vyplnili a zaměstnanec např. nečekal 2 měsíce bez podpory na peníze. Jak vyplňujete vy? Osobně si myslím, že by to tam být nemělo, ale radši se zeptám zkušenějších... Díky a hezký den!

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2014 6:38

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Náhrada mzdy při §56,odst.1písm.b)
      Nejedná se o odstupné ani nemá povahu odstupného, jedná se o náhradu mzdy (musíte zahrnout i do ELDP), tak bych nepsala, že náleželo odstupné. V údajích III (údaje o dalších skutečnostech rozhodných pro posouzení nároku ny PvN zaškrtnete možnost - zaměstnavatel porušil podstatnou povinnost vyplývajících z právních předpisů.

    • 26. 2. 2014 6:42

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      není zač, pěkný den
      >>>Dobrý den, prosím Vás o radu. Náš zaměstnanec ukončil
      >>>PP dle §56, odst. 1 písm.b – okamžité zrušení PP
      >>>zaměstnancem z důvodu nevyplacení mzdy. Do mzdy za
      >>>2/2014
      >>>mu byla zúčtována náhrada mzdy ve výši 2 měsíčních
      >>>mezd. Nyní tomuto zaměstnanci vyplňuji pro ÚP
      >>>„Potvrzení
      >>>zaměstnavatele pro účely posouzení nároku na podpru v
      >>>nezaměstnanosti“, ale nevím, jestli tam napsat, že z
      >>>tohoto zaměstnání přísluší odstupné – považuje se
      >>>tato
      >>>náhrada mzdy, která je jakoby odstupné, za odstupné
      >>>nebo ne? Jde nám o to, abychom to správně vyplnili a
      >>>zaměstnanec např. nečekal 2 měsíce bez podpory na
      >>>peníze.
      >>>Jak vyplňujete vy? Osobně si myslím, že by to tam být
      >>>nemělo, ale radši se zeptám zkušenějších... Díky a
      >>>hezký den!
      >>
      >> Nejedná se o odstupné ani nemá povahu odstupného,
      >>jedná se o náhradu mzdy (musíte zahrnout i do ELDP),
      >>tak
      >>bych nepsala, že náleželo odstupné. V údajích III
      >>(údaje o dalších skutečnostech rozhodných pro
      >>posouzení
      >>nároku ny PvN zaškrtnete možnost - zaměstnavatel
      >>porušil
      >>podstatnou povinnost vyplývajících z právních
      >>předpisů.
      >Děkuji Vám paní Jasná!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).