Hlavní navigace

Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činn

  • (neregistrovaný) 109.81.193.---

    26. 2. 2014 7:01

    Dobrý den,nežádám každý měsíc o poukázání chybějící částky vyplácené plátcem daně poplatníkům na měsíčních daňových bonusech, ale nyní bude žádát za celý rok. Který je to formulář?
    ŽÁDOST podle § 35d odst. 9 zákona o daních z příjmů o poukázání chybějící částky vyplacené plátcem daně poplatníkům na doplatku na daňovém bonusu z ročního zúčtování záloh a daňového zvýhodnění nebo ŽÁDOST podle § 35d odst. 5 zákona o daních z příjmů o poukázání chybějící částky vyplacené plátcem daně poplatníkům na měsíčních daňových bonusech. Děkuji Lenka

    • 26. 2. 2014 7:52

      h,p (neregistrovaný) 185.16.181.---

      Re: Vyúčtování daně z příjmů ze závislé
      Podle odst. 9 žádáte v případě, že provedete roční zúčtování a z tohoto vznikne zaměstnanci bonus.
      Podle odst. 5 v případě, že mu vznikne ve výplatě měsíčně.
      Pokud se jedná o bonus vyolacený měsíčně ve výplatě, pak jde o žádost podle odst.5. Pokud nežádáte měsíčně, ale požádáte až po opodání vyúčtování, nemusíte za každý měsíc zvlášť. Stačí klasická žádost o vrácení sepsaná třeba ve wordu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).