Hlavní navigace

Úleva na dani

  • (neregistrovaný) 88.102.143.---

    26. 2. 2014 8:58

    Dobrý den, poprosím o radu, dcera v lednu udělala státnice a v březnu má promoci, slevu na dani si můžu uplatnit pouze do ledna (včetně) nebo i za únor a březen, což asi né :-(. Naší paní mzdové jsem to už oznámila, ale nemáme ještě oznámení o ukončení. Díky moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 26. 2. 2014 9:03

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Úleva na dani po státnicích
      Já myslím že včetně února, ale nevím 100%, počkejte ještě na další

    • 26. 2. 2014 9:04

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Úleva na dani po státnicích
      (2) Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání se považuje také
      b) kalendářní měsíc, v němž dítě ukončilo řádně studium na vysoké škole, a dále kalendářní měsíc následující po kalendářním měsíci, v němž dítě ukončilo řádně studium na vysoké škole, pokud dítě nevykonává po celý tento měsíc výdělečnou činnost podle § 10 ani nemá po celý kalendářní měsíc nárok na podporu v nezaměstnanosti nebo podporu při rekvalifikaci,

    • 26. 2. 2014 9:14

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: Úleva na dani po státnicích
      Prosím ještě tím ukončením se myslí státnice, že? Ne promoce...

    • 26. 2. 2014 9:21

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Úleva na dani po státnicích
      Ano, ukončením se myslí státnice. V případě, že na potvrzení o ukončení studia bude lednové datum, pak bude daňové zvýhodnění náležet naposledy za únor 2014 (pokud celý měsíc nevykonávala pojištěnou činnost, nepobírala celý měsíc podporu v nezaměstnanosti nebo podporu v rekvalifikaci).

    • 26. 2. 2014 9:37

      Milada Plavá (neregistrovaný) 88.102.143.---

      Děkuji mnohokráte všem :-)
      >>>>>Dobrý den, poprosím o radu, dcera v lednu udělala
      >>>>>státnice a v březnu má promoci, slevu na dani si můžu
      >>>>>uplatnit pouze do ledna (včetně) nebo i za únor a
      >>>>>březen,
      >>>>>což asi né :-(. Naší paní mzdové jsem to už oznámila,
      >>>>>ale nemáme ještě oznámení o ukončení. Díky moc.
      >>>>Já myslím že včetně února, ale nevím 100%, počkejte
      >>>>ještě na další
      >>>
      >>>(2) Za soustavnou přípravu dítěte na budoucí povolání
      >>>se považuje také
      >>>b) kalendářní měsíc, v němž dítě ukončilo řádně
      >>>studium na vysoké škole, a dále kalendářní měsíc
      >>>následující
      >>>po kalendářním měsíci, v němž dítě ukončilo řádně
      >>>studium na vysoké škole, pokud dítě nevykonává po
      >>>celý
      >>>tento měsíc výdělečnou činnost podle § 10 ani nemá po
      >>>celý kalendářní měsíc nárok na podporu v
      >>>nezaměstnanosti
      >>>nebo podporu při rekvalifikaci,
      >>Prosím ještě tím ukončením se myslí státnice, že? Ne
      >>promoce...
      >
      >Ano, ukončením se myslí státnice. V případě, že na
      >potvrzení o ukončení studia bude lednové datum, pak bude
      >daňové zvýhodnění náležet naposledy za únor 2014
      >(pokud celý měsíc nevykonávala pojištěnou činnost,
      >nepobírala celý měsíc podporu v nezaměstnanosti nebo podporu v
      >rekvalifikaci).

    • 26. 2. 2014 9:35

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Úleva na dani po státnicích
      Ano, státnicemi končí studium.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).