Hlavní navigace

Elektronická podání

  • (neregistrovaný) 93.91.154.---

    26. 2. 2014 13:36

    Máme povinnost podávat DPH elektronicky. Platí tato povinnost i na ostatní přiznání - FO ze závislé činnosti a srážková daň ?
    Děkuji

    • 26. 2. 2014 13:45

      Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: Elektronická podání
      Z ustanovení § 38j zákona o daních z příjmů vyplývá povinnost podávat Vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti pouze elektronicky u plátců daně u nichž je vybírána nebo srážena daň nebo záloha na daň z příjmů poplatníků uvedených v § 2 odst. 3 zákona o daních z příjmů (tj. daňových nerezidentů), termín pro podání tohoto vyúčtování je do 20. března 2014. Povinnost ze zákona o daních z příjmů podávat výše uvedené vyúčtování včetně příloh elektronicky nemá pouze plátce daně, který je fyzickou osobou, pokud počet těchto poplatníků v průběhu vykazovaného zdaňovacího období nepřesáhl 10 osob. Termín pro podání 20. března 2014 platí i pro plátce daně, kteří podají uvedené vyúčtování elektronicky, aniž by jim to zákon o daních z příjmů ukládal.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).