Hlavní navigace

Neoprávněné vystavování faktur s DPH

  • (neregistrovaný) 90.182.160.---

    28. 2. 2014 15:02

    Dobrý den, velmi Vás prosím o radu, jak mám postupovat.

    Jsme nově vzniklá společnost a plátci DPH se stáváme až 1.3.2014.
    Za 1/2014 jsme neoprávněně vystavili faktury s DPH (i v režimu PDP).
    Jak mám tuto chybu účetně napravit? Mám opět k 1/2014 vystavit dobropisy k těmto fakturám? Můj odběratel faktury uvedl v DP.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2014 17:09

      xx (neregistrovaný) 90.176.109.---

      Re: Neoprávněné vystavování faktur s DPH
      Pokud jste vystavili fa s DPH, toto musíte odvést FÚ. PDP? Babo raď! Zákon neřeší.

    • 28. 2. 2014 17:15

      v.e.n.d.y.

      Re: Neoprávněné vystavování faktur s DPH
      Problém jste udělali zákazníkovi, protože ten určitě udělal revers charge a přitom neměl nárok na odpočet....

    • 1. 3. 2014 13:31

      anonymm (neregistrovaný) 188.134.231.---

      Re: Neoprávněné vystavování faktur s DPH
      Udělala bych DBS k chybně vystaveným fa, vystavila správnou fa a udělala bych dodatečné přiznání DPH i s PDP. DBS a chybně vystavenou fa si vyzápočtujete ve svém účetnictví a odběrateli byste měl zaslat taky DBS a novou fa. I oni by měli udělat dodatečné přiznání. Trochu složité, ale řešitelné.

    • 1. 3. 2014 20:29

      proEH (neregistrovaný) 90.182.160.---

      Re: Neoprávněné vystavování faktur s DPH
      Děkuji za rady. Informovala jsem se FU, kde mi řekli, že ani dodatečné DPH podávat nesmím, protože jsem vlastně neměla podávat žádné přiznání. Tudíž to co jsem už za leden podala mi FU zruší a žádné další podávat nesmím. Jde mi spíše o to, jakým způsobem (dokladem) mám dát svému odběrateli vědět, aby udělal dodatečné přiznání. Zda vystavit dobropis (s lednovým??) datem? Za leden a únor bych žádné doklady správně vystavovat neměla.

    • 3. 3. 2014 10:23

      jinka (neregistrovaný) 193.165.167.---

      Re: Neoprávněné vystavování faktur s DPH
      Pokud víte všechno z FU, tak nechápu proč se ptáte tady
      Kdyby jste náhodu chtěla vědět, jak je to v zákoně, tak doporučuji zákon o DPH (v platném znění)
      §101
      (7) Osoba, která není plátcem a jíž vznikla povinnost přiznat daň, kterou uvedla na jí vystaveném dokladu, je povinna podat daňové přiznání do 25 dnů po skončení kalendářního měsíce, ve kterém doklad vystavila. Daň je splatná ve lhůtě pro podání daňového přiznání.
      §108
      i) osoba, která vystaví doklad, na kterém uvede daň.
      §43
      5) Osoba, která není plátcem a jíž vznikla povinnost přiznat daň, kterou uvedla na vystaveném dokladu, je oprávněna při opravě daně postupovat přiměřeně podle odstavců 1 až 4.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).