Hlavní navigace

pro POHODÁŘE prosím!

  • (neregistrovaný) 82.113.55.---

    28. 2. 2014 15:28

    Dobrý den, dělám DP k dani z př. v TAXU vedu DE a koukám že v Tabulce DE se do pohledávek převádí částka s DPH.Je to v pořádku, nebo mám někde chybu? Tak když dělám DDP za rok 2012, dodaňuji rok 2012 pohledávky tak s DPH, nebo to DPH mám odečíst? Děkuji H.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.

    • 28. 2. 2014 17:16

      xx (neregistrovaný) 90.176.109.---

      Re: pro POHODÁŘE prosím!
      Je třeba odlišit jablka od hrušek.
      Pohledávka jako taková je přece s DPH.
      Pokud však dodaňuji dle § 23/8 ZDP, tak musím DPH dát stranou, neboť mě zajímá ne celá pohledávka, ale částka ovlivňující základ daně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).