Hlavní navigace

roční zúčtování i daňové přiznání

• (neregistrovaný) 46.174.36.---

28. 2. 2014 21:21

Dobrý den, přišla za mnou klientka, že si neuvědomila teď po roce... že za rok 2012 si nechala udělat roční zúčtování daně u zaměstnavatele kde uplatnila jen hypotéku a pak přišla za mnou abych udělala přiznání kde jsme uplatnili děti. V potvrzení ale neměla uvedeno že dělá roční zúčtování zaměstnavatel. Nyní na to přišla, a tak bychom to chtěli opravit, ale upřímně nikdy jsem takový případ neřešila a vůbec nevím co kam vyplnit. Poradíte mi?
    1) v dodatečném uvedu vše jak mělo být???, tzn. příjmy dle potvrzení, potom daň skutečně sražená mínus co bylo vráceno a co daňový bonus? ten byl vyplacen až na základě daň. přiznání
    ZD 266393 - hypotéka 27610 Kč, daň po slevě na popl. 10965. Toto je mi jasné. nyní postupuji dále k daňovým bonusům, dvě děti, 12 měsíců, zvýhodnění 26808. Ř. 74 nula, zbývá na daň. bonusu 15843Kč.Ale nově je sražená daň upravená o vyronání v zaměsnání "jen" 10965Kč, celkem tedy vychází, že by v daň. přiznání měla dostat 26808Kč.

v původním příznání vyšel ř. 74 také nula, ale zbytek na daň. bonusu byl 11703Kč a podle původně dodaného potvrzení ze zaměstnání bylo sraženo na dani 15195kč. Celkem tedy vraceli klientce v DAŇOVÉM PŘIZNÁNÍ 26898Kč.

Nevím jak to přesně zapsat do daňového přiznání, a co v oddíle pro dodatečné daň. přiznání. prosím moc o radu. Děkuji Renata

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).