Hlavní navigace

Roční zúčtování i daňové přiznání

  • (neregistrovaný)

    28. 2. 2014 21:21

    Dobrý den, přišla za mnou klientka, že si neuvědomila teď po roce... že za rok 2012 si nechala udělat roční zúčtování daně u zaměstnavatele kde uplatnila jen hypotéku a pak přišla za mnou abych udělala přiznání kde jsme uplatnili děti. V potvrzení ale neměla uvedeno že dělá roční zúčtování zaměstnavatel. Nyní na to přišla, a tak bychom to chtěli opravit, ale upřímně nikdy jsem takový případ neřešila a vůbec nevím co kam vyplnit. Poradíte mi?
    1) v dodatečném uvedu vše jak mělo být???, tzn. příjmy dle potvrzení, potom daň skutečně sražená mínus co bylo vráceno a co daňový bonus? ten byl vyplacen až na základě daň. přiznání
    ZD 266393 - hypotéka 27610 Kč, daň po slevě na popl. 10965. Toto je mi jasné. nyní postupuji dále k daňovým bonusům, dvě děti, 12 měsíců, zvýhodnění 26808. Ř. 74 nula, zbývá na daň. bonusu 15843Kč.Ale nově je sražená daň upravená o vyronání v zaměsnání "jen" 10965Kč, celkem tedy vychází, že by v daň. přiznání měla dostat 26808Kč.

    v původním příznání vyšel ř. 74 také nula, ale zbytek na daň. bonusu byl 11703Kč a podle původně dodaného potvrzení ze zaměstnání bylo sraženo na dani 15195kč. Celkem tedy vraceli klientce v DAŇOVÉM PŘIZNÁNÍ 26898Kč.

    Nevím jak to přesně zapsat do daňového přiznání, a co v oddíle pro dodatečné daň. přiznání. prosím moc o radu. Děkuji Renata

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 2. 2014 21:42

      Katka2 (neregistrovaný)

      Re: roční zúčtování i daňové přiznání
      Moc nechápu. Zam-tel udělal RZD s hypo a bez dětí, pak jí dal Potvrzení, podali jste DP s dětmi. Kolik vrátil zam-tel v RZD a kolik se vracelo v prvním DP?

    • 1. 3. 2014 8:02

      Renata83 (neregistrovaný)

      Re: roční zúčtování i daňové přiznání
      V prvním DP se vracelo 26898Kč (uplatněny jen děti), a od zaměstnavatele dostala 4230Kč (uplatněna jen hypo). Tzn. hypotéka dělá 27610Kč. Tj. z toho 15% je 4141,5.. a podle mých výpočtů by tedy spojením těchto dvou variant měla vracet cca 90 Kč. Jen nevím jak to sprváně zapsat do DP. Protože ve finále ona daň v daňovém přiznání neplatila, jí vycházel jen daňový bonus. Tedy nevím jestli se to vůbec do oddílu dodatečného přiznání vyplňuje.

    • 1. 3. 2014 9:27

      Katka2 (neregistrovaný)

      Re: roční zúčtování i daňové přiznání
      V normálním RZD (bez všeho) se vrací malý přeplatek - kvůli zaokroulování. Takže když hypo dělá 4141, tak mi těch 4230 přijde akorát. Pak se ale v DP už měla dostat přesně na 26808. Jak jste docílili 26898 právě nechápu. Vy jste do DP neopsali čísla z potvrzení?

    • 1. 3. 2014 10:06

      Renata83 (neregistrovaný)

      Re: roční zúčtování i daňové přiznání
      Opsali, jenže klientka měla potvrzení bez provedeného ročního zúčtování, a hypotéku mě nepřinesla. Takže my jsme dělali jen vyrovnání daně s uplatněním bonusu. Vyrovnáním daně se upravila daň ještě o 90 Kč víc. a tím že dělali vyrovnání i v zaměsnání to to vyrovnání o 90 Kč uplatnili i tam. Tedy byl rozdíl na dani uplatněn dvakrát (teď myslím mimo hypo a děti). Tedy nyní klientce mimo to, že podala souběžně za jeden rok dvě vyrovnání povinnost doplatit - vráti na Fú 90 Kč, a já se ptát jak to správně zapsat do daň. přiznání. prostě už se stalo, a ptám se jak to spravit. Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).