Hlavní navigace

Výdaje před zahájením podnikání

  • (neregistrovaný) 212.109.189.---

    2. 3. 2014 14:36

    Dobrý den,

    moc prosím o radu...

    Pročítám ZDP a nedaří se mi najít paragraf, kde se píše o výdajích před zahájením podnikání. Potřebovala bych zjistit, jestli se může drobný majetek nakoupený před zahájením podnikání vložit do majetku (vím, že může :D) a jak dlouho ten nákup může být.

    Budu ráda, když mi to napíšete a ještě raději za paragraf a odstavec, ve kterém tyto informace najdu (pročítám 5 a 23 a jsem asi slepá nebo že bych hledala špatně?).

    Děkuji mnohokrát.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 2. 3. 2014 14:52

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: výdaje před zahájením podnikání
      ZDP v platném znění 5/7
      (7) U poplatníka s příjmy podle § 7 a 9 se přihlédne i k zásobám pořízeným v kalendářním roce předcházejícím roku, v němž zahájil činnost. Totéž platí obdobně i pro jiné nezbytně vynaložené výdaje spojené se zahájením činnosti.

    • 2. 3. 2014 17:44

      Juuulinka (neregistrovaný) 212.109.189.---

      Děkuji moc!!!
      >>Dobrý den,
      >>
      >>moc prosím o radu...
      >>
      >>Pročítám ZDP a nedaří se mi najít paragraf, kde se
      >>píše o výdajích před zahájením podnikání. Potřebovala
      >>bych zjistit, jestli se může drobný majetek nakoupený
      >>před zahájením podnikání vložit do majetku (vím, že
      >>může
      >>:D) a jak dlouho ten nákup může být.
      >>
      >>Budu ráda, když mi to napíšete a ještě raději za
      >>paragraf a odstavec, ve kterém tyto informace najdu
      >>(pročítám 5 a 23 a jsem asi slepá nebo že bych
      >>hledala
      >>špatně?).
      >>
      >>Děkuji mnohokrát.
      >
      >ZDP v platném znění 5/7
      >(7) U poplatníka s příjmy podle § 7 a 9 se přihlédne i
      >k zásobám pořízeným v kalendářním roce předcházejícím
      >roku, v němž zahájil činnost. Totéž platí obdobně i
      >pro jiné nezbytně vynaložené výdaje spojené se zahájením
      >činnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).