Hlavní navigace

Neplátce DPH - poskytnutí služby do SR

  • 89.103.97.---

    3. 3. 2014 8:30

    Dobrý den,
    jsem neplátce a poskytuji služby /poradenství/ na Slovensko. Chci se zeptat, zda mi nevzniká jako neplátci povinnost se registrovat v Čechách nebo na Slovensku jako plátce DPH? Nebo zda můžu zcela "beztrestně" fakturovat bez daně jako to dělám v ČR? Můžete mi případně napsat i paragrafy, abych si to mohla přečíst?
    Moc děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2014 8:32

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Neplátce DPH - poskytnutí služby do
      pokud fakturujete služby dle §9 odst. 1 (místo plnění je v zemi, kde má odběratel sídlo), dle §6i ZDPH se musíte zaregistrovat v ČR jako osoba identifikovaná k DPH

    • 3. 3. 2014 8:45

      Shaarka

      Re: Neplátce DPH - poskytnutí služby do
      Moc děkuji za rychlou odpověď. Ještě se k té osobě identifikované k dani chci zeptat. Když v některém měsíci nebudu fakturovat (je to spíše nárazové než pravidelné), chápu dobře (§101/6), že v těchto měsících nemusím podávat daňové přiznání? A můžu si jako osoba identifikovaná uplatňovat normálně i nároky na odpočet z mnou nakoupených služeb a zboží?
      Děkuji.

    • 3. 3. 2014 8:55

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Neplátce DPH - poskytnutí služby do
      pokud budete pouze poskytovat služby do EU, pak nepodáváte přiznání, ale pouze souhrnné hlášení s kódem 3
      jako osoba identifikovaná k DPH nemáte nárok na odpočet DPH, to mají pouze plátci

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).