Hlavní navigace

Exekuce

• (neregistrovaný) 62.240.162.---

3. 3. 2014 10:38

Prosím poradí mi někdo?
    Zaměstnanec má dle pořadí 1. a 2. přednostní pohledávka na výživné a 3. mám nepřednostní

Teď počítám
    1/3 na přednostní (někdy mi to nevyjde tak použiju i část druhé třetiny)
    A druhá třetina na nepřednostní.

Nyní mi přišla další přednostní pohledávka - dluh u OSSZ. Mám přestat platit tu nepřednostní a posílat na OSSZ? Nebo mám pokračovat tak jak doposud?
    Děkuju

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2014 12:13

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Re: Exekuce
      Ale víme. Pokud Vám byly doručené exekuce v tom pořadí, jak píšete, tzn. že nejprve přišla exekuce na výživné, pak druhá exekuce na jiné výživné a pak přišla nepřednostní, tak to děláte špatně. Obě třetiny (plus případnou částku, zabavitelnou bez omezení) máte použít pro srážku výživného 1 a 2. Nepřednostní vůbec nemáte srážet, protože ta se může srážet pouze z 1. třetiny (kterou už máte zabavenou tím výživným).
      A teď byla doručena exekuce z OSSZ, také přednostní. Pro ni srazíte, pokud něco zbude ke sražení po srážce výživného.
      A pozor, jako vyživovanou osobu nesmíte započítávat to dítě, ve prospěch kterého je srážka výživného nařízena.

• 3. 3. 2014 12:17

LenkaP (neregistrovaný) 62.240.162.---

Špatně jsem to napsala, už to vidím

časově první přišla ta nepřednostní až potom přišly obě dvě přednostní na výživné.
      A teď nevím co s tou další přednostní která teď došla

• 3. 3. 2014 12:22

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

pak z 1/3 na nepřednostní, ze 2.třetiny a zbytku na výživné a OSSZ bude čekat v pořadí. Možná bude narůstat i dluh na výživném

• 3. 3. 2014 12:19

RenataH (neregistrovaný) 82.99.163.---

Pokud je ta nepřednostní opravdu až 3.v pořadí, tedy přišla až po tom výživném, srážíte vše na výživné, a pokud něco zbyde, na nepřednostní. OSSZ bude čekat v pořadí, dokud nedojde ke splacení nepřednostní nebo dokud nebude ukončené výživné.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).