Hlavní navigace

Silniční daň

  • (neregistrovaný) 84.244.117.---

    3. 3. 2014 11:42

    Dobrý den,
    prosím o info - platím si silniční daň a měsíčně si odečítám 4 tisíce jako paušál. Je zákonem dané si to každý měsíc odečítat nebo můžu odečíst pouze v některých měsících?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 3. 3. 2014 12:17

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Silniční daň
      Samozřejmě to je dané zákonem - zdzp §24/2/zt
      5.000,- měsíčně za měsíc, ve kterém auto využíváte výlučně k dosažení, zajištění nebo udržení zdanitelných příjmů, 4.000,- v případě, že používáte v měsíci vozidlo zčásti k dosažení, zajištění nebo udržení zdanitelných příjmů

      Je to vlastně Vaše tvrzení - použil jsem v daném měsíci auto k podnikání -> uplatňuji paušál v daném měsíci paušál.

    • 3. 3. 2014 13:22

      KláraRez (neregistrovaný) 84.244.117.---

      Re: Silniční daň
      čili si paušál nemusím odečítat každý měsíc?

    • 3. 3. 2014 13:53

      Ondřej Drbal (neregistrovaný) 77.236.203.---

      Re: Silniční daň
      ne, nemusíte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).