Hlavní navigace

Dohoda o skončení PP

 • (neregistrovaný) 90.182.179.---

  3. 3. 2014 13:52

  Dobrý den, prosím, PP končí dohodou, může být sepsáno takto ?Zaměstnavatel se se zaměstnancem dohodl na jednorázovém odstupném ve výši 3 průměrných měsíčních platů, které vypořádá v řádném výplatním termínu a jednorázové odměně ve výši 1/2 průměrného měsíčního platu za zaškolení nového pracovníka, která bude rovněž vyrovnána v řádném výplatním termínu za měsíce březen a duben.
  Je to dohoda, už se nemusí psát z důvodu jakého PP končí ? Děkuji.

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 3. 2014 13:53

   all (neregistrovaný) 46.227.168.---

   Re: Dohoda o skončení PP
   Odstupné může být vypláceno pouze ze zákonných důvodů - § 67

  • 3. 3. 2014 13:57

   Ivona. (neregistrovaný) 90.182.179.---

   Re: Dohoda o skončení PP
   ===
   Takže důvod v tomto případě MUSÍ být v dohodě uveden ? Paní končí z důvodu stížností zákazníků na ni. Nechtěli jsme to uvádět. Prosím poradíte ? Napsat třeba nadbytečnost, ale na její místo příjímáme paní jinou. Moc děkujeme.

  • 3. 3. 2014 14:19

   Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

   Re: Dohoda o skončení PP
   Pokud nejde o nadbytečnost (jako že v jejím případě nejde), tak odstupné ze zákona nenáleží a tudíž to dohodnuté "odstupné" je vlastně odměna, ze které se vše odvádí.
   Ale pokud si jste jistí, že ona sama nebude později rozporovat tu nadbytečnost (tzn. že o nadbytečnost nešlo) pak když do té dohody napíšete, že jde o nadbytečnost, tak nikdo už nebude zkoumat, jestli jste na její místo někoho vzali nebo ne. Pokud v té dohodě bude uveden důvod nadbytečnost, tak jí náleží odstupné ze zákona (tzn. podle délky zaměstnání, pokud jste se nedohodli na vyšším).
   Jen se divím zaměstnavateli, že jí chce dát na odchodnou takové peníze, když jsou na ni stížnosti od zákazníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).