Hlavní navigace

Daňové přiznání a výživné

• (neregistrovaný) 77.48.250.---

4. 3. 2014 11:26

Jsem občan Slovenské republiky a bydlím v ČR a pracuji v ČR. Trvalý pobyt mám na Slovensku, ale tam se nevyskytuji.
    Mzdová účetní mi odmítla udělat roční zúčtování,protože si chci uplatnit dvě dcery, letos jim bude 18 let. Udělám si tedy sám daňové přiznání, ale potřebuji poradit.
    Můžu si dcery vůbec uplatnit v ČR?
    Moje bývalá žena na každou z nich platí výživné 60euro/měsíc.
    Musím výživné zanést do svého příjmu? Do jakého řádku se případně napíše a co má sloužit jako potvrzení, že je 2*60euro každý měsíc?

Děkuji
    Zdeněk

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2014 11:30

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: daňové přiznání a výživné
      Pokud máte děti v péči, bydlí s vámi v ČR, není důvod aby vám dcery neuplatnila vaše mzdová účetní.
      Ale když už tomu tak je, tak výživné do daňového přiznání vůbec nepíšete.

• 4. 3. 2014 12:18

Zdeně.k (neregistrovaný) 77.48.250.---

Já mám trvalé bydliště na OP na Slovensku a dcery ho tam mají také, studují na SS na Slovensku a jsou přes týden na intru,který jim platím a o výkendu jezdí za mnou, ale přechodné bydliště jsem u nich nehlásil,takže není žádný důkaz o tom, že se mnou bydlí v ČR, je to problém?

• 4. 3. 2014 12:31

Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

Nezáleží na zapsaném trvalém bydlišti, ale na tom, zda s Vámi vedou společnou domácnost (i když bydlí přes týden na intru). Pomůcka je například toto: žádal jste na ně přídavky na děti a uváděl jste v té žádost Váš příjem (tzn. že společně žijete Vy + dcery?)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).