Hlavní navigace

Chtějí RZ..... OSVČ

  • (neregistrovaný) 217.112.162.---

    4. 3. 2014 14:15

    Dobrý den, chtějí udělat RZ s argumentem, že nevydělali více jak 6000 ,- Kč. Tak váhám a říkám si, že ztráta je taky hospodářský výsledek a měli by si podat DP. Moc se mi do toho zúčtování nechce a raději jim dávám Potvrzení za 2013. Prosím, jak to řešíte vy?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2014 14:18

      E. (neregistrovaný) 90.179.26.---

      Re: Chtějí RZ..... OSVČ
      Pokud má OSVČ ztrátu, musí podat daňové přiznání, já bych jim RZD nedělala.

    • 4. 3. 2014 15:12

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Chtějí RZ..... OSVČ
      A mají ztrátu? Pokud ano, tak naprostý souhlas s předchozím příspěvkem.
      § 38g
      Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob
      (1) ... Daňové přiznání je povinen podat i ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, nepřesáhly 15 000 Kč, ale vykazuje daňovou ztrátu.

      Ovšem mzdové účetní tady nejsou od toho, aby byli jak detektivové a zjišťovali ztráty zaměstnanaců-OSVČ
      Vždyť kolikrát ani nemají ponětí, že zaměstnanci podnikají.

    • 4. 3. 2014 14:21

      Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

      Re: Chtějí RZ..... OSVČ
      Jestli si nepletou "příjmy" a "zisk".

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).