Hlavní navigace

DaP FO - musím podat?

  • (neregistrovaný) 193.86.157.---

    4. 3. 2014 17:58

    Jsem důchodce a vedený jako FO podnikající v 2013 jsem měl příjem z podnikání pouze 5000,- musím podat Dap? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2014 21:27

      alex.d1 (neregistrovaný) 176.74.128.---

      Re: DaP FO - musím podat?
      § 38g Daňové přiznání k dani z příjmů fyzických osob
      (1) Daňové přiznání je povinen podat každý, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, přesáhly 15 000 Kč, pokud se nejedná o příjmy od daně osvobozené nebo o příjmy, z nichž je daň vybírána srážkou podle zvláštní sazby daně. Daňové přiznání je povinen podat i ten, jehož roční příjmy, které jsou předmětem daně z příjmů fyzických osob, nepřesáhly 15 000 Kč, ale vykazuje daňovou ztrátu.

    • 4. 3. 2014 22:08

      di. (neregistrovaný) 193.86.157.---

      Re: DaP FO - musím podat?
      Díky, ale někde jsem slyšel, že pokud jsem nepozastavil činnost jako podnikatel musím podávat přiznání i když je příjem 0.

    • 5. 3. 2014 8:28

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: DaP FO - musím podat?
      Buď DP nebo oznámení na FÚ, že jste neměl zdanitelné příjmy.
      Při přerušení podnikatelské činnosti byste musel také oznámit toto přerušení nahlásit také na FÚ.

    • 5. 3. 2014 15:53

      di. (neregistrovaný) 193.86.157.---

      Re: DaP FO - musím podat?
      Díky!

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).