Hlavní navigace

Pojistka

• (neregistrovaný) 84.21.112.---

4. 3. 2014 18:28

Omlouvám se, pokud sem tento dotaz nepatří. Třeba máte někdo zkušenost a poradíte. Mamka mi darovala byt a na jeho vybavení a odpovědnost za škodu má uzavřenou pojistku. Domlouvaly jsme se, že ji nyní uzavřu na sebe, ale od pojišťováků jsou na to dva různé názory. První je, že pokud v bytě bydlí i nadále mamka, měla by pojistka kvůli plnění zůstat na její jméno. Ten druhý názor, že mám jako nový majitel bytu uzavřít na sebe. Děkuji předem za vaše zkušenosti.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 4. 3. 2014 19:00

chrisik (neregistrovaný) 94.112.102.---

Re: pojistka
      Nevím přesně jak to chodí, ale u nás má pojistku na sebe otec a byt je můj, ale on tam bydlí.

• 4. 3. 2014 19:47

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

U nás obráceně, majitel/družstevník platí pojistku i když v něm bydlí dítě. Ale zase stále vedou společnou domácnost.

• 4. 3. 2014 19:58

tes.l (neregistrovaný) 84.21.112.---

Vlastník jsem nyní já, ale mamka má věcné břemeno - užívání.. děkuji moc

• 4. 3. 2014 21:09

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Když jsme chtěli pojistit stavbu tak nám u pojišťovny řekli, že by bylo zapotřebí vlastně pojistit celou stavbu (takže by bylo zapotřebí, aby dům pojistil správce budovy za všechny majitele). Když jsme chtěli pojistit jen hmotný majetek tak nám řekli, že ten by si měl pojistit uživatel. Na čem se neshodli, bylo odpovědnostní pojištění.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).