Hlavní navigace

Převod životní pojistky

  • (neregistrovaný)

    6. 3. 2014 9:00

    uplatňovala jsem si odpočet živ.pojištění v daních, životní pojistku nám bývalý zaměstnavatel zrušil a převedla se na jinou, nemusím zpětně dodaňovat?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2014 9:10

      jana77 (neregistrovaný)

      Re: převod životní pojistky
      Pokud výplata z té původní bude poukázána jako mimořádný vklad na novou pojistku, poté nemusíte dodaňovat.

      Paradox je, že tento mimořádný vklad si můžete kdykoliv vyzvednout :-D Alespoň takové mám info z FÚ a pojišťovny

    • 6. 3. 2014 9:11

      p. (neregistrovaný)

      Re: převod životní pojistky
      Koukněte na diskuse. Někde jsem zachytila, že když se prokáže návaznost a stejný účel, není nutno. Ale ještě projděte diskusi.

    • 6. 3. 2014 10:44

      JirkaZ (neregistrovaný)

      Re: převod životní pojistky
      Co to bylo za pojistku ?

      Jak může zaměstnavatel zrušit Vaši pojistku ?



      O dodanění pojednává par.15, odst.6 ZDP, např. zde :

      http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dprij/cast1.aspx

      Je třeba zjistit, jakým způsobem byla smlouva ukončena. Pokud výplatou odbytného (což je skoro vždy), tak je dodanění povinné.

      GFŘ však vydalo názor, že když se odbytné převede na novou smlouvu, dodaňovat se nemusí. Což je sice pěkné, ale je tu riziko, že může dojít k tzv. "názorovému posunu" - ne, že by se to nikdy nestalo. Navíc rozhodující je zákon.

      Osobně bych se držel spíš zákona, ale rozhodnutí je samozřejmě na Vás.

      Od 01.01.2015 bude zákonná úprava jiná, pokud ovšem zase nedojde k nějaké změně.

      Jak vidíte, dělat změny v životním pojištění není moc dobré. To samé ale platí i o jeho založení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).