Hlavní navigace

Výdaje procentem

  • (neregistrovaný) 94.113.24.---

    6. 3. 2014 14:27

    Dobrý den,
    chci uplatnit výdaje procentem z příjmu. Mám příklad 100000 z toho 60000 výdaje. Zdaním 40000. A teď mám pohledávku za 12/2013 a dostanu ji zaplacenou až v lednu. Uvádím to někde v DP? Nebo SP a ZP? Zvyšuje to nějak základ daně? Díky

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2014 14:42

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: výdaje procentem
      Ne, to co dostanete zaplaceno letos, zdaníte až v přiznání za 2014. Ale pozor, pokud jste v minulosti vedl daňovou evidenci, musíte mpři přechodu na výdaje procentem podat dodatečné přiznání za rok 2012 a dodanit pohledávky, závazky.... viz §23 odst. 8 zákona o dani z příjmů.

    • 6. 3. 2014 14:49

      ppppppppppp (neregistrovaný) 94.113.24.---

      Re: výdaje procentem
      Takže pokud budu dělat procentem netýká se mě vůbec tabulka E? To je jenom při přechodu? Děkuji Takže udělám jenom příjmy - procento a vyjde mi základ daně. Nemusím nic zvyšovat ani snižovat?

    • 8. 3. 2014 18:12

      Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

      Re: výdaje procentem
      Jestliže neměníte způsob uplatňování výdajů, nekončíte s podnikání, nebo je dlohodobě nepřerušujete, tak se Vás tabulka E netýká, nic nezvyšujete ani nesnižujete. Uvedete příjmy (jenom to, co bylo zaplacené v r. 2013) a z těchto příjmů vypočítáte příslušné procento výdajů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).