Hlavní navigace

E-podání daně z příjmu

  • (neregistrovaný)

    6. 3. 2014 16:21

    Zkouším vyplnit daňové přiznání z daně příjmu, výdaje jsem dala uplatnit paušálem, v kroku 11 to po mě chce Název hlavní činnosti, což je v mém případně Projektová činnost ve výstavbě (činnost vázaná), ale v seznamu tato činnost není, nejsem si jistá, zda tam vůbec vázané živnosti jsou. Uplatnit si můžu 60%, nebo snad ne? Mám do kolonky jen tuto živnost napsat a nic nevyhledávat v seznamu?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 6. 3. 2014 16:31

      mirka..p (neregistrovaný)

      Re: E-podání daně z příjmu
      V tom seznamu nejsou názvy živností, ale názvy činností podle CZ NACE tuším, zkrátka podle nějaké statistické klasifikace, projektování jsem myslím dávala pod "architektonické a inženýrské činnosti"....nejsem si jistá, jestli je to OK, ale nic lepšího jsem na http://www.czso.cz/csu/2008edicniplan.nsf/p/0216-08) nenašla

    • 6. 3. 2014 17:04

      . (neregistrovaný)

      Re: E-podání daně z příjmu
      Jsem na tom u klientů podobně, také jsem se nakonec rozhodla pro
      "Architektonické a inženýrské činnosti v související technické poradenství"

    • 7. 3. 2014 6:56

      deri61 (neregistrovaný)

      Re: E-podání daně z příjmu
      Název činnosti i s číselným označením najdete na: http://wwwinfo.mfcr.cz/ares/ares_es.html.cz

    • 7. 3. 2014 7:07

      IvaD. (neregistrovaný)

      Re: E-podání daně z příjmu
      Děkuji za poslední příspěvek, ale tam právě není nic, co by se podobalo mé hlavní činnosti Projektová činnost ve výstavbě, je tam třeba jen :
      74909: Jiné profesní, vědecké a technické činnosti j. n.
      71110: Architektonické činnosti
      71209: Ostatní technické zkoušky a analýzy
      7490: Ostatní profesní, vědecké a technické činnosti j. n.

      Napsala jsem tam,jak mi radili výše:
      Architektonické a inženýrsklé činnosti, tak snad to nebude až tak špatně...

    • 7. 3. 2014 8:40

      . (neregistrovaný)

      Re: E-podání daně z příjmu
      Klient s činností Projektová činnost ve výstavbě má uvedeno ve
      Výpisu z Registru ekonomických subjektů ČSÚ v ARES
      71110: Architektonické činnosti

      Takto ho zařadili na statistice a já se tím řídím. I když vím, že ne vždy mají zařazeno zcela správně.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).