Hlavní navigace

Pronájem par.9-registrace na FU?

  • (neregistrovaný) 90.181.136.---

    7. 3. 2014 15:25

    Dobrý den,kdyz pronajmu byt nebo sklep a mam tim padem příjmy dle par.9, musím se registrovat na FÚ jako plátce daně? Jinak chodim do prace tak mam přijmy jen dle par.6.
    Nebo stači pouze podat přiznani a připojit přílohu č.2 kde uvedu přijmy z pronajmu a tím to pro mě konči?

    Děkuji všem za nazory.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 7. 3. 2014 15:36

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: pronájem par.9-registrace na FU?
      Do 31.12.2013 byla povinnost se registrovat k dani z příjmu FO i u § 9

    • 7. 3. 2014 15:49

      Katka2 (neregistrovaný) 89.24.105.---

      Re: pronájem par.9-registrace na FU?
      Asi se jim přemnožily pronájmy dorovnávající příjem na 48000.
      Že, Inko

    • 7. 3. 2014 15:58

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: pronájem par.9-registrace na FU?
      Už jsem tady na foru četla i případ, kdy chtěl FÚ doložit nájemní smlouvu a doklady o platbách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).