Hlavní navigace

Bonus - děti

  • (neregistrovaný) 188.120.217.---

    8. 3. 2014 7:55

    Dobrý den,

    Mohu si uplatnit daňový bonus na děti přítelkyně s kterýma žiju ve spol. domácnosti ? I když děti nejsou biologicky moje ?

    Díky za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 8. 3. 2014 8:07

      xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

      Re: bonus - děti
      nemůžete, muselo by se jednat buď o vaše děti a nebo byste museli být manželé

    • 8. 3. 2014 10:59

      M. (neregistrovaný) 109.73.208.---

      Re: bonus - děti
      Nemůžete. Bonus na děti byste mohl použít, pokud byste byli manželé. Ještě by si mohl bonus uplatnit někdo z rodičů přítelkyně. - vše najdete v §35c, odst. 6 zákona o daních z příjmů. Je tam uvedeno, kdo je vyživované dítě a může to být i dítě druhého z manželů a vnuk/vnučka, pokud jeho rodiče nemají příjmy, z nichž by mohli daňové zvýhodnění uplatnit.

    • 8. 3. 2014 13:22

      Karel IV. (neregistrovaný) 188.120.217.---

      Re: bonus - děti
      Velmi děkuji za vyčerpávající odpovědi.

      Karel

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).