Hlavní navigace

Prodejna Žabka - daňové/nedaňové výdaje

 • (neregistrovaný) 109.73.208.---

  8. 3. 2014 10:33

  Dobrý den,
  prosím poraďte mi někdo. Mám klientku, která má potraviny Žabka. Přinesla mi faktury a já nemůžu logicky přijít na to zda je to daňový nebo nedaňový výdaj:
  1) vzniklá škoda (to je prý za rodíl v inventuře, takže asi manko, odcizené věci, ....)
  2) průběžný poplatek (to vůbec nevím, co to je a ona mi to také nedokáže vysvětlit)
  3) špatně kódy losů vyplacených výher (to bych brala jako pokutu)

  Faktury jsou jí prý vystaveny až když ji to strhnou z jejích vystavených faktur z provize. Takže faktura za vniklou škodu za 4-9/2012 ji byla vystavena až v dubnu 2013!
  Když vezmu ty faktury na HROZNÉ částky na vzniklou škodu (v průměru je tam každý druhý měsíc zadarmo, protože škoda z inventury za 6 měsíců odpovídala provizi z prodeje za 3 měsíce), tak já bych je brala jako nedaňové, protože to nebylo odcizení, jako že byla přivolána policie, která případ uzavřela s tím, že pachatel nebyl dopaden - to nebyla klasická vykrádačka.

  Moc prosím o rady.

  Děkuji Kačka

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 8. 3. 2014 11:35

   Brabec František (neregistrovaný) 90.179.139.---

   Re: Prodejna Žabka - daňové/nedaňové výd
   Bude třeba prostudovat si franchisingovou smlouvu s Žabkou, v ní by všechno mělo být ošetřené. Žabka je majitel, klientka de facto zprostředkovává prodej. Průběžný poplatek bude zřejmě vyplývat ze smlouvy-něco jako poplatek za licenci.
   To ostatní jsou dle mého náhrady škody majitele (Žabky) hrazené provozovatelem a ty obecně uznatelné jsou. Kdyby to bylo jinak:
   ad 1) škody v maloobchodě (ztratné) jsou daňově uznatelné do výše stanovených norem (blíže § 25, odst. 2 z.č. 586/1992), to by smlouva rozhodně měla řešit, protože nějaké ztráty jsou zkrátka normální a neměli by po ní chtít nahradit každou ukradenou tyčinku
   ad 3) pokuty smluvní uznatelné jsou, jestli je to postih za to, že něco vyplatila na účet Žabky, patrně oprávněně, jen to "řádně nedoložila"
   Přeji pevné nervy, známí byli taky chvíli Žabka, už jsou zase neřetězec.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).