Hlavní navigace

OSVČ - peněžitý dar od rodičů

  • (neregistrovaný) 82.100.3.---

    10. 3. 2014 13:59

    Dobrý den,
    budeme zpracovávat přiznání FO - má pouze příjmy podle § 7 a v průběhu roku dostal od maminky dar 80 000 Kč. Podléhá tento dar dani z příjmů a uvádí se tedy v přiznání?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 10. 3. 2014 14:37

      Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: OSVČ - peněžitý dar od rodičů
      Záleží, zda tento dar byl použit k podnikání. Viz.:

      http://www.podnikatel.cz/clanky/dan-z-prijmu-dary-v-souvislosti-podnikani/

    • 10. 3. 2014 14:49

      Martina1111 (neregistrovaný) 82.100.3.---

      Re: OSVČ - peněžitý dar od rodičů
      Děkuji, tento článek jsem také našla a mate mě toto:

      Podle soudu se musí od sebe oddělit případy, kdy hlavním motivem převodu je podnikatelská aktivita (majetkové transfery či restrukturalizace mezi různými podnikatelskými subjekty v rámci dosažení větších zisků), od případů, kdy by k danému úkonu došlo bez ohledu na v podnikatelské motivy (například uspořádání rodinných majetkových vztahů).

      A to je právě tento případ, pán by ty peníze dostal i kdyby nepodnikal. Rodiče takto obdarovali obě svoje děti. Ale jelikož FO vlastní jen jeden bankovní účet, poslali mu rodiče peníze na něj.

    • 10. 3. 2014 14:54

      Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Re: OSVČ - peněžitý dar od rodičů
      No právě, tady poradí Alen1, nebo Pája....

    • 10. 3. 2014 14:55

      Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

      Prosím p. Alen1, nebo Pája
      >>>>Dobrý den,
      >>>>budeme zpracovávat přiznání FO - má pouze příjmy
      >>>>podle
      >>>>§ 7 a v průběhu roku dostal od maminky dar 80 000 Kč.
      >>>>Podléhá tento dar dani z příjmů a uvádí se tedy v
      >>>>přiznání?
      >>>>Děkuji
      >>>
      >>>
      >>>Záleží, zda tento dar byl použit
      >>>k
      >>>podnikání.
      >>>Viz.:
      >>>
      >>>http://www.podnikatel.cz/clanky/dan-z-prijmu-dary-v-souvislosti-podnikani/
      >>
      >>Děkuji, tento článek jsem také našla a mate mě toto:
      >>
      >>Podle soudu se musí od sebe oddělit případy, kdy
      >>hlavním motivem převodu je podnikatelská aktivita
      >>(majetkové transfery či restrukturalizace mezi
      >>různými
      >>podnikatelskými subjekty v rámci dosažení větších
      >>zisků), od
      >>případů, kdy by k danému úkonu došlo bez ohledu na v
      >>podnikatelské motivy (například uspořádání rodinných
      >>majetkových vztahů).
      >>
      >>A to je právě tento případ, pán by ty peníze dostal i
      >>kdyby nepodnikal. Rodiče takto obdarovali obě svoje
      >>děti. Ale jelikož FO vlastní jen jeden bankovní účet,
      >>poslali mu rodiče peníze na něj.
      >
      >No právě, tady poradí Alen1, nebo Pája....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).