Hlavní navigace

Sleva na dítě-druh družka

• (neregistrovaný) 62.153.226.---

11. 3. 2014 9:37

Dobrý den, jak se na to díváte vy? Druh družka, společné dítě, z-ec uplatnil dítě v daňovém prohlášení, doložil rodný list dítěte, prohlášení družky, že neuplatňuje zvýhodnění na dítě, vic jsem dříve nechtěla, ale došlo mi, že mohlo proběhnout řízení a dítě je svěřeno do péče třeba jednoh z nich, nemám šanci to zjistit, když mi řeknou, že řízení nebylo, zvýhodnění uplatním. Nový nástup - druh družka mi řekl, že se domluvili s družkou, řízení proběhlo a dítě je svěřeno do péče matky a chtěl dítě uplatnit, bohužel jsem mu řekla, že to možné není, právě proto, že dítě bylo svěřeno do péče matky-je to tak správně? Je mi to tedy líto, protože matka je na rodičovské a nemá z čeho uplatnit, je z toho cesta ven anebo byste mu slevu dávali? Říkal, že v minulém zamětnání mu slevu na dítě poskytovali ... Nechci ho poškodit, ale chráním se před přeplatkem, prosím o váš pohled.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 3. 2014 9:44

jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

Re: sleva na dítě-druh družka
      Uplatnit dítě může pouze ten z rodičů, kterému bylo dítě svěřené do péče.

• 11. 3. 2014 9:52

xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

Já jenom nechápu v takovém případě pojem druh a družka, ti přece mají společnou domácnost a pokud mají společné dítě, tak se snad dítě nesvěřuje pouze jednomu z nich, ale pečují o dítě společně.
      A nebo se nejedná o druha a družku, ale jenom o rodiče dítěte, kteří nemají kromě dítěte nic společnéhomatce a matce bylo dítě svěřeno do péče a otci vyměřeno výživné?

• 11. 3. 2014 10:49

jo (neregistrovaný) 62.153.226.---

to nevím, požádám ho, aby donesl ze soudu svěření do péče a uvidím, co tam vůbec bude, jen mám obavy, zda k něčemu podobnému už nedošlo v minulosti, dříve jsem po druh-družka nechtěla nic jiného krom rodného listu a prohlášení druhého nebo potvrzení z-tele že neuplatňuje. Vím, že se jedná o jeho přeplatek, ale když skončí prac.poměr, zůstane to na firmě, ale nebudu předjímat, třeba jsem nikoho takového neměla ... děkuji za reakce.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).