Hlavní navigace

Roční zúčtování daně - zrušená živ.poj.

  • (neregistrovaný) 77.48.140.---

    11. 3. 2014 17:16

    Dobrý den,

    zaměstnanec zrušil loni životní pojisku, kterou uplatňoval v rámci nezdanitelných částek a založil si novou.

    Prosím, jak se k tomu, jako mzdové účetní stavíte? Uděláte takovému zaměstnanci roční zúčtování daně, když by si měl správně podat přiznání a v rámci §10 vrátit státu odpočitatelné položky ze zrušeného životka?

    Mám já, jako plátce, zodpovědnost za to, že odpočty nevrátí? Plynula by mi nějaká sankce, kdybych mu roční zúčtování udělala?

    Děkuji.

    Vik.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).