Hlavní navigace

Předpis DPFO v účetnictví OSVČ

• (neregistrovaný) 89.176.22.---

11. 3. 2014 17:30

Prosím - mám klienta, který je OSVČ, ale hlavním zdrojem příjmu je zaměstnání (71% příjmu). Jako OSVČ má základ daně podlě § 7 jen 102 tisíc. V zaměstnání neuplatnil žádné odečitatelné položky (sebe, děti), tudíž platil vyšší zálohy na daň a nyní mu po zpracování daň. přiznání vychází přeplatek přes 30.000,- Kč. Po zpracování přiznání k DPFO jsem mu tudíž nepředepsala žádný předpis doplatku daně - ale výkaz ZaZ vypadá divně: výsledek hospodaření 102.000, daň z příjmu 0. Mohu to tak nechat? Nesetkala jsem se ještě s tím - prosím zkušenější o radu. Děkuji mockrát.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 11. 3. 2014 17:35

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Proč zadáváte dotaz 2x,pod jiným autorem
      Daň nula, proč ne?
      Nebo byste mu mohla zaúčtovat podíl daně, který přísluší na podnikání

• 11. 3. 2014 23:31

nord (neregistrovaný) 89.176.22.---

Re: Proč zadáváte dotaz 2x,pod jiným aut
      Děkuji moc. To mi také napadlo, ale jak zaúčtovat podíl daně na podnikání, když bude mít pouze vratku a nic platit nebude? Kdyby něco platil, dala bych mu předpis těch 29% (jak je podíl podnikání na příjmech), ale když má pouze přeplatek??? Jsem z toho jelen. Ale děkuji za názor - když se to nezdá Vám divné, smířím se s tím také... Hezký večer

• 12. 3. 2014 8:25

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Když se mi některá položka v účtu zdá nestandartní, např. proto, že jindy se o ní s nějakou částkou účtuje, tak to dělám tak, že do závazků (pohledávek, interních dokladů) zaeviduji tuto položku s nulou a bez zaúčtování. Ale uvedu do položky informace, proč není žádná částka. Např. v tomto případě to řeším tak, že zaeviduje řádek s informací, že daňová povinnost nevznikla z důvodu, že po slevách není daňová povinnost. Alespoň, až se za dva tři roky budu dívat na něco do účta, tak se nevyděsím, že jsem zapomněla daň zaúčtovat.

• 12. 3. 2014 12:12

nord (neregistrovaný) 89.176.22.---

Děkuji mockrát! To je ono!!! Krásný den

A dotaz pod různým autorem jsem musela dát-protože mi to sdělilo, že mé "jméno", které používám, je obsazeno!!! Tak jsem dala první, co mě dále napadlo a vyhovovalo...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).