Hlavní navigace

Exekuce

  • (neregistrovaný) 90.176.191.---

    13. 3. 2014 12:47

    Dobrý den, prosím o dotaz.

    Na naši společnost byl vydán exekukčí příkaz na přikázání pohledávky z účtu od finančního úřadu.

    např. dluh daň 10.000,-
    penále 3.000,-

    z účtu nám ale bylo strženo např. 15.000,- .

    Co je prosím částka 2.000,- ? Na exekučním příkazu je napsáno " jakož i úroku z prodlení z částky 10.000,- od 2.3.2014 do zaplacení dle roční výše repo sazby stanovené Českou národní bankou, zvýšené o 14 procentních bodů, platné pro první den příslušného kalendářního pololetí "

    O jaký úrok ve výši 2.000,- se jedná a komu byl vlastně prosím zaplacen ?
    Děkuji moc.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 14. 3. 2014 14:10

      ... (neregistrovaný) 185.16.181.---

      Re: exekuce
      Ano, exekuce se nařizuje také pro úrok z prodlení. Způsob jeho výpočtu najdete v § 252 daňřádu a spočítá ho software banky. Zaplacen byl samozřejmě věřiteli - finúřadu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).