Hlavní navigace

Odečet na manželku_příjmy do 68000 Kč

  • (neregistrovaný)

    15. 3. 2014 14:37

    dobrý den, domnívala jsem se, že pro uplatnění ročního odečtu na manželku - posuzuji i příjmy - vyplacenou podporu na ÚP, teď mě zmátlo když čtu § 35ba, že se nezahrnují:... Do vlastního příjmu manželky (manžela) se nezahrnují dávky státní sociální podpory, tím se ale myslí sociální příspěvek, příspěvek na dítě ano? Nikoliv podpora v nezaměstnanosti.
    Pak mě mate i to, že bych měla posoudit příjem, tzn. podporu, která je netto s brutto příjmem ze zaměstnání ..? Na podpoře měla vyplaceno 45.800 a příjem ze zaměstnání za 2 měsíce měla 26000 brutto, což je sice přes 68000 ale sčítám hrušky s jabkama ??

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 15. 3. 2014 14:44

      RenataH (neregistrovaný)

      Re: odečet na manželku_příjmy do 68000
      do příjmů manželky 68 tis se podpora v nezaměstnanosti počítá. Dávky st.soc.podpory jsou sociální dávky- dávky v hmotné nouzi,příspěvek na bydlení, rodič.příspěvek. Podpora v nezam. ne.
      Mzda se zahrnuje v hrubé. Tj. podpora 45800 a hrubý příjem 26000 je přes 68 tis a slevu na manželku nelze uplatnit.

    • 17. 3. 2014 12:18

      jo (neregistrovaný)

      Re: odečet na manželku_příjmy do 68000
      děkuji, paní Renato, myslela jsem si to, ale pak mě zmátl ten pojem, děkuji. A vám nepřijde divné, že se sčítá hrubá s čistou ...? příjem ze zaměstnání a dávky z ÚP které jsou netto ? přijde mi to nelogické, určitě to nerozporuji, jen mi to prostě přijde "divné", pěkný den a děkuji za odpověď

    • 17. 3. 2014 13:35

      . (neregistrovaný)

      Re: odečet na manželku_příjmy do 68000
      Ale podpora v nezaměstnanosti není čistý ani hrubý příjem. Je to jen příjem

    • 18. 3. 2014 7:34

      jo (neregistrovaný)

      Re: odečet na manželku_příjmy do 68000
      děkuji :) a já v tom hledám vědu :-) pěkný den, jo

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).