Hlavní navigace

Paušál. výdaje a daňové zvýhod.na děti

  • (neregistrovaný) 78.45.193.---

    16. 3. 2014 15:23

    Ahojki všichni "pracujíci",
    prosím, chápu §35ca zákona o dani z příjmu dobře ?
    OSVČ, která uplatňuje paušální výdaje nemůže uplatnit daňové zvýhodnění na děti.
    Ale pochopitelně slevu na poplatníka ve výši 24.840,- Kč ročně §35ba, odst. 1a) uplatňuje.
    Ještě k uplatnění slevy na poplatníka u starobních důchodců.
    OSVČ pobírala ID, který po vzniku nároku na starobní důchod (konkrétně 30. 06. 2012) byl změněn na starobní důchod. To zn.
    k 01.01.2014 pobíral starobní důchod. Nárok na slevu na poplatníka
    v roce 2013 nemá.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 3. 2014 15:29

      VeronikaKA (neregistrovaný) 80.90.129.---

      Re: Paušál. výdaje a daňové zvýhod.na dě
      pochopila jste správně, může v DP uplatnit pouze slevu na poplatníka (1.případ).. co se týče slevy u star.důchodce - za rok 2013 slevu na poplatníka nelze uplatnit (k 1.1.13 byl starobním důchodcem)..

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).