Hlavní navigace

Úroky z úvěru na bydlení

  • (neregistrovaný) 77.78.89.---

    16. 3. 2014 17:40

    Mám rozestavěný dům, ale stále v něm nebydlím, můžu si uplatnit odpočet úroky z úvěru?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 16. 3. 2014 18:53

      JS (neregistrovaný) 194.228.32.---

      Re: Úroky z úvěru na bydlení
      Uplatnit můžete, FÚ bude chtít i kopii hypoteční smlouvy. A dům musí být zkolaudován do 4 let od prvního kopnutí do země

    • 17. 3. 2014 18:04

      nataška (neregistrovaný) 77.78.89.---

      Re: Úroky z úvěru na bydlení
      Pokud nebude kolaudace do 4 let, tak musím zpětně uplatněné úroky z úvěru dodanit ?

    • 17. 3. 2014 18:18

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Úroky z úvěru na bydlení
      Prosím kde je to uvedeno, v § 15 ZDP jsem to o tom "kopnutí" nenašla

    • 17. 3. 2014 20:14

      nataška (neregistrovaný) 77.78.89.---

      Re: Úroky z úvěru na bydlení
      V § 15 jsem to taky nenašla, jen při koupi pozemku, že se musí stavět do 4 let. Chtěla jsem vědět, co když se tato podmínka nesplní, co to pro mne znamená? Zda musím i při rozestavěném domku dodaňovat nebo si po 4 letech nemohu uplatnit odpočet úroků. Mám v tom nyní hokej,prosím poraďte. O dodanění mi řekla paní na FÚ.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).