Hlavní navigace

Jednatel a cestovní náhrady - prosím

• (neregistrovaný) 31.30.44.---

17. 3. 2014 9:08

Dobrý den, řeším cestovní náhrady u jednatele s.r.o., procházel jsem internet a došel k následujícímu:
    1. pokud není uzavřena sml o výkonu fce jednatele či sml mandátní či jí podobná, jsou cestovní náhrady jednatele:
    pro s.r.o. - nedaňový náklad
    pro jednatele - zdanitelný příjem
    2. pokud je uzavřena sml o výkonu fce jednatele, či jí podobná, bez odměny s nárokem na cestovní náhrady, jsou cestovní náhrady jednatele:
    pro s.r.o. - daňový náklad
    pro jednatele - zdanitelný příjem
    3. pokud je uzavřena sml o výkonu fce jednatele či sml mandátní či jí podobná, s odměnou (roční, měsíční), jsou cestovní náhrady jednatele:
    pro s.r.o. - daňový náklad
    pro jednatele - osvobozený příjem

v bodě 2. jsem neuvedl sml mandátní, protože ta by podle zákona měla být vždy s odměnou.

Pochopil jsem to takto správně, nebo jsem mimo? Předem všem děkuji.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 3. 2014 19:15

xxxx (neregistrovaný) 85.71.211.---

Re: jednatel a cestovní náhrady - prosím
      To co píšete, v podstatě asi platí pro znění ZDPR zveřejněné na tomto webu. Jen nemohu posoudit, do jaké míry je zde ZDPR aktuální. (Nejspíš platí od 1.1. 2014)

Nikdo dnes asi netuší (minimálně se názory různí), zda musí být uzavřena nějaká smlouva o výkonu funkce jednatele. Asi by mohlo stačit, rozhodne-li VH, že jednatel bude dostávat odměnu 1,- Kč a tím má nárok na nezdaněné cestovní náhrady dle §6/7/a.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).