Hlavní navigace

Jednatel na HPP

  • (neregistrovaný)

    17. 3. 2014 17:30

    Jednatel, společník má starší smlouvu na HPP jako ředitel a prodejte IT, tzn. výhody jako stravenky a ŽP jako ostatní zaměstnanci. Trošku mám obavu, aby nám někdo nenapadl docházku ..., protože je víceméně mimo kancelář. Chtěla jsem změnit smlouvu na jednatele, kde se docházka nepíše, ale teď po změnách by to musel zřejmě sepsat právník .... Myslíte, že ta docházka je napadnutelná? Já myslím, že nám může max. FÚ dodanit stravenky co mu poskytujeme. Jaký máte ostatní názor?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 17. 3. 2014 18:36

      xxxx (neregistrovaný)

      Re: jednatel na HPP
      Můj názor:
      Stravenky vám může FÚ dodanit, pokud zaměstnanec souběžně dostává stravné na pracovních cestách. Každý zaměstnanec může dostávat úkoly, které se plní mimo sídlo firmy a vyžadovat přítomnost na pracovišti je v takovém případě nesmysl.

      Dotaz: Jaký je problém, aby zaměstnanec každý měsíc vytvořil a podepsal výkaz odpracované doby, kde bude pouze pevná pracovní doba bez evidence přesčasů? Vždyť je to majitel firmy a ten se snad může svobodně rozhodnout, že firmě nějaký ten přesčas věnuje bez zbytečné evidence a dodatečných finančních nároků... Nebo za vámi FÚ stojí a každý den kontroluje, jak majitelé chodí do práce?

    • 5. 6. 2014 9:49

      nikis (neregistrovaný)

      Re: jednatel na HPP
      Dobrý den, mám ten samý případ, jediný jednatel, společník má smlouvu na ředitele, funkci jednatele vykonává bezplatně. Pobírá také stravenky a životko. Docházku nijak neřešíme, neb sedí v kanceláři. Ale dočetla jsem se zde na diskuzi, že tato plnění (mzda a benefity) se musí schválit valnou hromadou, respektive rozhodnutím jediného společníka, jinak prý to má daňové dopady. Tz. sám sobě si schválí mzdu a benefity? To samé platí i pro osoby jemu blízké. §61 zákona o obch,korp. JAk budete řešit? To se bude schvalovat každý měsíc, nebo na rok dopředu nebo naopak po roce zpětně. Zápis o rozhodnutí společníka děláme 1xročně, kdy schvaluje HV za předchozí rok. Prosím o rady, moc děkuji

    • 5. 6. 2014 21:29

      xxxx (neregistrovaný)

      Re: jednatel na HPP
      U společností, které mají jediného společníka, který je rovněž i jednatelem, ředitelem a zaměstnancem, je to trochu postavené na hlavu. ALE když chce vrchnost vidět lejstro, tak jim ho přece vytvoříme, ne? Rozhodnutí jediného společníka v působnosti VH (ani nevím, zda se tomu tak stále říká) můžete udělat kolik chcete a datum na takovém papíře nelze změnit teprve poté, kdy ho uvidí někdo další... VH může rozhodnout i bez časového omezení a poté kdykoli své rozhodnutí odvolat. A rozhodnutí VH je pro jednatele závazné, takže už mu nezbývá nic jiného, než se jím řídit nebo rezignovat nebo požádat soud o jeho zrušení z důvodu nezákonnosti...

    • 6. 6. 2014 7:18

      nikis (neregistrovaný)

      Re: jednatel na HPP
      Dobrý den, tak lejstro jsme už vytvořili, schválili jsme v něm podle §61 mzdu, benefity pro jednatele, taktéž pro jeho manželku a syna (zaměstnance). Teď už jen bojujeme s funkcí......prý od ledna nemůže být pozice ředitel...(pozici ředitel má jednatel ve smlouvě na HPP již historicky asi od roku 1999) to jsem se dočetla zde na fóru. Jednatel ( zaměstnanec) za mzdu vykonává dispečera, opraváře, uklízí, taky ohřívá obědy a kontroluje syna a manželku, aby dělali vše správně :-) - takže podle rad zde bychom měli sepsat dodatek k pracovní smlouvě a změnit pozici z ředitele na "něco". Problémem prý bude "podpis sám sobě" na dodatku (na obou stranách stejné jméno)- notářsky ověřit dle §13 (to mě jednatel pošle k šípku) nebo zmocnit k podpisu za firmu jinou osobu-názory jsou prý různé..časem se uvidí, jak budou rozhodovat soudy. Je to skutečně na hlavu postavené, ráda bych ale měla vše v "cajku". :-) děkuji moc

    • 6. 6. 2014 7:18

      nikis (neregistrovaný)

      Re: jednatel na HPP
      Dobrý den, tak lejstro jsme už vytvořili, schválili jsme v něm podle §61 mzdu, benefity pro jednatele, taktéž pro jeho manželku a syna (zaměstnance). Teď už jen bojujeme s funkcí......prý od ledna nemůže být pozice ředitel...(pozici ředitel má jednatel ve smlouvě na HPP již historicky asi od roku 1999) to jsem se dočetla zde na fóru. Jednatel ( zaměstnanec) za mzdu vykonává dispečera, opraváře, uklízí, taky ohřívá obědy a kontroluje syna a manželku, aby dělali vše správně :-) - takže podle rad zde bychom měli sepsat dodatek k pracovní smlouvě a změnit pozici z ředitele na "něco". Problémem prý bude "podpis sám sobě" na dodatku (na obou stranách stejné jméno)- notářsky ověřit dle §13 (to mě jednatel pošle k šípku) nebo zmocnit k podpisu za firmu jinou osobu-názory jsou prý různé..časem se uvidí, jak budou rozhodovat soudy. Je to skutečně na hlavu postavené, ráda bych ale měla vše v "cajku". :-) děkuji moc

    • 6. 6. 2014 8:47

      xxxx (neregistrovaný)

      Re: jednatel na HPP
      Dle mého názoru jednatel na pozici ředitele pracovat může, jen nesmí za mzdu vykonávat povinnosti, které má jednatel dané ze zákona. Ředitel může řídit vývoj, výstavbu, ostrahu atd. Pokud zákon něco zakazuje, není nutné na ten samý zákaz vystavovat dodatek PS, ale pokud samotná PS zaměstnanci nařizuje něco, co je nově zakázáno, asi by to změnit chtělo.

      Ještě tady nikdo nenapsal, že po něm nějaká kontrola vyžadovala notářsky ověřený podpis na PS nebo dodatku. Ale pokud to tak chcete, proč ne... Mělo by stačit ověření, které udělají na počkání na jakémkoli Czech Pointu. Osobně bych se spokojil s pouhým prohlášením podepsaným zaměstnancem, že v pracovním poměru nebude vykonávat činnosti zákonem stanovené pro jednatele... To by k nasycení vlka mohlo stačit...

    • 6. 6. 2014 9:04

      nikis (neregistrovaný)

      Re: jednatel na HPP
      děkuji moc za názor ta poslední věta celou situaci opravdu perfektně vystihla :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).