Hlavní navigace

Prodej majetkového podílu ve firmě

  • (neregistrovaný) 109.164.85.---

    18. 3. 2014 22:51

    Dobrý večer,
    chtěla bych se zeptat na následující. Manžel před 5ti lety koupil podíl ve společnosti za 500.000,-. V loňském roce 2013 jej opět za stejnou cenu 500.000,- prodal. Nyní mu dělám daňové přiznání a nevím, jak tuto skutečnost tam uvést.

    Takže mám pár dotazů:
    1. Jedná se o ostatní příjem dle § 10 ZoDP, písm.c) "c) příjmy z převodu účasti na společnosti s ručením omezeným," ... ? Pokud ano, zapíši tedy částku 500.000,- do Příjmů dle §10 v Příloze DP č.2

    2. Mohu uvést i výdaje i když se výdaj uskutečnil v roce 2008? "(Základem daně (dílčím základem daně) je příjem snížený o výdaje prokazatelně vynaložené na jeho dosažení.)" "(6) U příjmů podle odstavce 1 písm. c), f) a g) se za výdaj považuje nabývací cena akcie nebo podílu."

    Jelikož za stejnou cenu nakoupil i prodal, tak dílčí základ daně z ostatních příjmů dle § 10 v řádku č. 40 bude 0,- Kč???

    Děkuji moc za radu.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 19. 3. 2014 10:40

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Prodej majetkového podílu ve firmě
      Máte to správně, ještě dodám, že prodej je po 5 letech osvobozen- zkontrolujte si data pořízení a prodeje.

    • 19. 3. 2014 11:33

      monsis (neregistrovaný) 109.164.85.---

      Re: Prodej majetkového podílu ve firmě
      To znamená, že pokud je prodej osvobozen, nemusím vůbec uvádět do daňového přiznání? Děkuji

    • 19. 3. 2014 13:02

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Prodej majetkového podílu ve firmě
      Ne

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).