Hlavní navigace

FVE + paušální výdej

  • 88.146.158.---

    19. 3. 2014 19:34

    Dobrý den, pokud OSVĆ má podnikání v poradenské činnosti a mají FVE, kvůli které musí vést podvojné účetnictví, můžou si uplatnit paušální výdej a kolik by to prosím bylo procent?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2014 8:51

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: FVE + paušální výdej
      Jak dlouho ještě musí vést účetnictví, resp. od kdy mají licenci?

      Ano, mohou uplatnit výdaje procentem z příjmů ve výši 40%
      Jako podkladem slouží evidence příjmů. Vlastně pak vedou účetnictví a "daňovou evidenci" současně. V uvozovkách je DE schválně, protože z vedou jen evidenci příjmů, evidenci pohledávek, evidenci FVE a odpisů, pro vlastní potřebu evidenci závazků.

    • 20. 3. 2014 13:41

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: FVE + paušální výdej
      Takže vedl 4 roky / 2010 + 2011 + 2012 + 2013
      Ještě povede 2014
      A od 1.1.2015 může dle mého názoru už být "svobodný".
      To nám to ale letí
      Zákon o účetnictví § 4 "S výjimkou ukončení činnosti mohou účetní jednotky podle § 1 odst. 2 písm. d) až h) ukončit vedení účetnictví nejdříve po uplynutí 5 po sobě jdoucích účetních období, ve kterých vedly účetnictví."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).