Hlavní navigace

Prodej pozemku

  • (neregistrovaný) 93.185.12.---

    20. 3. 2014 13:46

    Dobrý den,

    dle odpovědi níže musí fo zdaňovat příjem z prodeje pozemku, protože pozemek vlastnili méně než 5 let. Moje dotazy?

    1. Byli 2 vlastníci. Za prodej pozemku obdrželi 460.000 Kč. Příjem zdaňují oba na půl? Takže každy 230.000 Kč?
    2. Jakou uplatním pořizovací cenu? Byl koupen 1 pozemek cca 2000 m2 a z toho teď prodali 958 m2. Na zbytku mají postavený dům.

    Děkuji

    Peťka



    >>Dobrý den,
    >>
    >>v roce 2013 byl prodán část pozemku nezahrnutého v
    >>obchodním majetku fyzickou osobou. Tento pozemek byl
    >>koupený v roce 2010. Na tomto pozemku byl postaven
    >>dům, ve
    >>kterém FO bydlela.
    >>
    >>Je příjem z prodeje osvobozený? Nebo musí zdaňovat?
    >>
    >>Děkuji
    >Není osvobozeno, bude zdaňovat v § 10, výdajem bude
    >nabývací cena pozemku a jiné výdaje související s
    >prodejem

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).