Hlavní navigace

Exekuce, která má přednost?

• (neregistrovaný) 90.176.22.---

20. 3. 2014 15:30

Dobrý den,
    mám dilema. V 10/2013 jsme doplatili přednostní exekuci zaměstnanci. Volám tam, jestli je to vše a prý, že to je z této exekuce vše. Od 1/14 splácím tedy další nepřednostní, která přišla. Nyní mi ale přišlo pokračování té původní přednostní (penále a další odměna exekutora). Tak teď nevím, zda přerušit tu co nyní splácíme a upřednostnit tuto přednostní , která má stejné exek . číslo jako ta z loňského roku ?
    Moc děkuji za odpověď.

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2014 19:51

s. (neregistrovaný) 193.165.151.---

Re: Exekuce, která má přednost?
      Pokud je jedna nepařednostní a další přednostní, tak srážíte obě zároveň.
      Z jedné třetiny se hradí nepřednostní pohledávky, z druhé vypočtené třetiny se platí přednostní pohledávky a poslední třetina se vyplatí dlužníkovi.
      Pokud by ale obě byly přednostní, tak bych splácela opět tu co přišla dřív.
      Jestli si nejste jistá výpočtem, tak můžu zaslat odkaz na výpočet srážek.

• 21. 3. 2014 8:05

Líba (neregistrovaný) 195.146.112.---

Budete pokračovat v té původní a ta druhá zatím musí počkat. Je to trochu jinak, než píše kolegyně. Z první třetiny se sráží podle pořadí a z druhé třetiny se sráží přednostní. Protože první v pořadí je přednostní, sráží se z obou třetin. Druhá v pořadí čeká.

• 21. 3. 2014 12:55

s. (neregistrovaný) 193.165.151.---

No tak to dělám celou dobu špatně. To je průšvich. Můžu z toho mít nějaké problémy? Já srážím př. i nepř. zároveň, i když nepř. přišla později.

• 22. 3. 2014 23:15

Kačena (neregistrovaný) 90.176.22.---

Mockrát děkuji, myslela jsem si , že budu muset pokračovat v té původní, jen mě asi nebude mít rád ten exekutor , kterému jsem začala splácet nyní :-( . Budu to muset přerušit minimálně na rok, než zase doplatím tu přednostní. Je to spoustu peněz. Nechápu, proč mi nejdříve řekli do telefonu, že již žádné poplatky chtít nebudou. Ach jo. Děkuji za Váš čas .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).