Hlavní navigace

OSVČ, nulové příjmy

  • (neregistrovaný) 85.207.17.---

    20. 3. 2014 20:15

    Jsem zaměstnanec a v r. 2013 jsem oficiálně zahájila podnikání. ZP ani SP jako OSVČ neplatím, z podnikání jsem neměla žádný příjem ani výdej. v roce 2014 jsem si nechala u zaměstnavatele udělat roční zúčtování daně. Teď ale nevím, jestli to není špatně a jak dále postupovat.

    Musím podat daňové přiznání s nulou, nebo si ještě dodatečně vyžádat nějaké potvrzení od zaměstnavatele? A jak je to s přehledy pro ZP a SP?

    Předem děkuji.

    Zuzka

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 20. 3. 2014 20:26

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: OSVČ, nulové příjmy
      Musíte oznámit svému FÚ, že jste neměla zdanitelné příjmy, pouze příjmy ze zaměstnání. Nebo zpracovat a podat DP

      Tady přesně nevím, zda se pod pojem zdanitelné příjmy zahrnují i příjmy ze zaměstnání nebo se tím myslí pouze příjmy podle §§ 7 - 10 ZDP
      Snad poradí ještě někdo

      Přehledy na ZP a OSSZ se musí podat vždy, i kdyby byly nulové. Jak by se úřady jinak o Vaší nule z podnikání dozvěděli ? :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).