Hlavní navigace

Metoda vynětí - Slovensko

  • (neregistrovaný) 193.17.251.---

    20. 3. 2014 21:08

    Můžu použít u příjmů podle § 6 ze Slovenska metodu vynětí?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2014 6:53

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: Metoda vynětí - Slovensko
      nenašla jsem ve smlouvě o zamezení dvojího zdanění se SR tuto metodu
      zkuste si přečíst
      http://www.danarionline.cz/archiv/dokument/doc-d1961v2722-ceska-republika-ma-novou-smlouvu-o-zamezeni-dvojimu-zdaneni-se/
      nebo se obraťte na zkušeného daňového poradce

    • 21. 3. 2014 7:18

      i. (neregistrovaný) 90.182.191.---

      Re: Metoda vynětí - Slovensko
      http://www.podnikatel.cz/clanky/prakticka-ukazka-jak-vyplnit-danove-priznani/

      a tam píší : Podle smlouvy o zamezení dvojího zdanění uzavřené se Slovenskou republikou se u příjmů ze závislé činnosti vykonávané ve druhém smluvním státě uplatňuje metoda prostého zápočtu daně zaplacené v tomto druhém smluvním státě. Podle ustanovení § 38f odst. 4 ZDP ale může poplatník příjmy ze závislé činnosti vykonávané ve smluvním státě vyjmout ze zdanění v České republice. Tento postup je pro pana Bartoška výhodnější než zápočet daně zaplacené ve Slovenské republice.

      Takže si myslím, že metodu vynětí použít můžu ... je to tak?

    • 21. 3. 2014 9:04

      i. (neregistrovaný) 90.182.191.---

      Re: Metoda vynětí - Slovensko
      Tak .... ověřovala jsem si ještě na FÚ a můžu, pokud tam je provozovna a daň tam byla odvedena ... a to je a byla ... takže lze vynětí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).