Hlavní navigace

Rodičovský př. + OSVČ + odstupné ?

  • (neregistrovaný) 194.228.11.---

    21. 3. 2014 10:25

    Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené ( celý rok 2014) a podnikám na jako OVSČ vedlejší, nyní mi bude vyplaceno odstupné ze zaměstnání před mateřskou dovolenou. V DPFO za rok 2014 se bude příjem - odstupné považovat za příjem dle kterého § ? Můžu být stále OSVČ vedlejší (budu mít jen rodičovský přís. a OSVČ)? Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2014 16:20

      v.e.n.d.y.

      Re: Rodičovský př. + OSVČ + odstupné ?
      Vedlejší OSVČ jste z titulu rodičovské dovolené, takže vyplacené odstupné na to nemá vliv. Napsala jste sama, že odstupné je ze zaměstnání a zaměstnání je v ZDP přeci příjem podle §6, takže bude patřit tam, potřebujete pak při vyplňování DP za 2014 potvrzení od zaměstnavatele.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).