Hlavní navigace

Autorský honorář

  • (neregistrovaný) 193.84.207.---

    21. 3. 2014 13:22

    Dobrý den,
    prosím Vás každý autorský honorář do 10 000 Kč podléhá 15% dani nebo se jedná jen příspěvky do novin, časopisu a televize?
    předem děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2014 13:52

      mirka..p (neregistrovaný) 77.78.85.---

      Re: autorský honorář
      U fyzické osoby všechny příjmy podléhají 15% dani

    • 21. 3. 2014 14:02

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: autorský honorář
      Pokud máte na mysli srážkovou daň, tak tam došlo k rozšíření

      ROK 2014
      (6) Příjmy autorů uvedené v odstavci 2 písm. a) plynoucí ze zdrojů na území České republiky jsou samostatným základem daně pro zdanění zvláštní sazbou daně za předpokladu, že úhrn těchto příjmů od téhož plátce nepřesáhne v kalendářním měsíci 10000 Kč. Na žádost poplatníka je plátce daně povinen do 10 dnů od podání žádosti vystavit doklad o vyplacených příjmech a sražené dani za období, za které byl poplatníkovi vyplacen příjem podle věty první.

      2/a) příjem z užití nebo poskytnutí práv z průmyslového vlastnictví, autorských práv včetně práv příbuzných právu autorskému, a to včetně příjmů z vydávání, rozmnožování a rozšiřování literárních a jiných děl vlastním nákladem,

      ROK 2013
      (6) Příjmy autorů za příspěvky do novin, časopisů, rozhlasu nebo televize plynoucí ze zdrojů na území České republiky jsou samostatným základem daně pro zdanění zvláštní sazbou daně (§ 36) za předpokladu, že jde o příjmy uvedené v odstavci 2 písm. a) a úhrn těchto příjmů od téhož plátce nepřesáhne v kalendářním měsíci 7000 Kč.

    • 21. 3. 2014 14:04

      Moc děkuji (neregistrovaný) 193.84.207.---

      Re: autorský honorář
      >>>Dobrý den,
      >>>prosím Vás každý autorský honorář do 10 000 Kč
      >>>podléhá
      >>>15% dani nebo se jedná jen příspěvky do novin,
      >>>časopisu a televize?
      >>>předem děkuji
      >>
      >>U fyzické osoby všechny příjmy podléhají 15% dani
      >
      >Pokud máte na mysli srážkovou daň, tak tam došlo k
      >rozšíření
      >
      >ROK 2014
      >(6) Příjmy autorů uvedené v odstavci 2 písm. a)
      >plynoucí ze zdrojů na území České republiky jsou samostatným
      >základem daně pro zdanění zvláštní sazbou daně za
      >předpokladu, že úhrn těchto příjmů od téhož plátce
      >nepřesáhne v kalendářním měsíci 10000 Kč. Na žádost
      >poplatníka je plátce daně povinen do 10 dnů od podání žádosti
      >vystavit doklad o vyplacených příjmech a sražené dani
      >za období, za které byl poplatníkovi vyplacen příjem
      >podle věty první.
      >
      >2/a) příjem z užití nebo poskytnutí práv z
      >průmyslového vlastnictví, autorských práv včetně práv příbuzných
      >právu autorskému, a to včetně příjmů z vydávání,
      >rozmnožování a rozšiřování literárních a jiných děl
      >vlastním nákladem,
      >
      >ROK 2013
      >(6) Příjmy autorů za příspěvky do novin, časopisů,
      >rozhlasu nebo televize plynoucí ze zdrojů na území České
      >republiky jsou samostatným základem daně pro zdanění
      >zvláštní sazbou daně (§ 36) za předpokladu, že jde o
      >příjmy uvedené v odstavci 2 písm. a) a úhrn těchto
      >příjmů od téhož plátce nepřesáhne v kalendářním měsíci 7000
      >Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).