Hlavní navigace

Neoprávněná sleva na studenta

• (neregistrovaný) 46.13.193.---

21. 3. 2014 20:13

dobrý den, moc vás prosm o radu, jak napravit chybu, kdy bylo v loňském roce zaměstnanci uplatněna sleva na studenta, ale status studenta mu náležel pouze za půl roku. zaměstnanec nenahlásil změnu,takže jsem mu neoprávněně půl roku poskytovala slevu na studenta. vyúčtování zálohové daně už jsem na FÚ zaslala.
    co všechno musím udělat jako mzdová, abych na něco nezaponněla?
    strašně moc děkuji za jakoukoliv pomoc, mám z toho úplně hrůzu, co všechno mě čeká za opravování? a tu daň zaměstnavatel doplatí FÚ a bude ji potom požadovat po zaměstnanci, bude nějaké penále ? a jak bude vypadat potvrzení o zdanitelných příjmech tohoto zaměsnance?
    děkuji, děkuji, děkuji

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 21. 3. 2014 21:15

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: neoprávněná sleva na studenta
      Jak se na chybu přišlo?
      Zaměstnanec nyní nahlásil a doplnit informaci do "Prohlášení"

• 22. 3. 2014 9:00

jo (neregistrovaný) 62.153.226.---

Re: neoprávněná sleva na studenta
      soucítím s vámi, také se děsím oprav ... vy byste měla přepočítat měsíc po měsíci a vyčíslit tak přeplatky
      a takto měsíc po měsíci opravit Vyúčtování zálohové daně a poslat na FÚ nevím z hlavy zda dodatečné nebo opravné, podívejte se do pokynů a přeplatek uplatnit na z-ci když včas nenahlásil, sepsala bych s ním dohodu o srážkách ze mzdy. Penále pravděpodobně FÚ vyčíslí, ale nebudou tak rychlí, i penále bych požadovala po zci. Mám za to, že jak opravíte měsíc po měsíci, tak provedete i roční zúčtování - jakoby bylo správně a přeplatek srazíte až poté. Některé mzdovky srážejí v ročním zúčtování, což není správné. Také nějakou malou opravu třeba udělám v RZ, když vím, že se nedostanu do mínusu a nedělám opravu ve Vyúčtování, ale správné to není. A pak mě napadá, pokud jste ho nahlásila na ZP jako osobu, za kterou je plátcem pojistného stát, tak ho zpětně odhlásit jako studenta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).