Hlavní navigace

Daňový odpis pohledávky

  • (neregistrovaný) 90.182.190.---

    22. 3. 2014 14:06

    Pročetla jsem diskusi, ale tuto odpověď nenašla: mám fy přihlášenou v insolvenci - malá částka cca 3tis, ale jednatel to chtěl, fa splatná 2009, přihl.ins.ve 2010. Opr.pol. vytvořena. Ins.řízení běží, ale ze současných zpráv je jisté, že nic nedostaneme, pouze budou částečně uspokojení zajištění věřitelé (to my nejsme). Nebo musím čekat na daňový odpis před promlčením až jak skončí ins.řízení?
    Prosím, neexistuje nějaká kniha, kde bych mohla nastudovat různé varianty, jak postupovat při těchto mnohačetných variantách práce s pohledávkami ..

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 22. 3. 2014 14:10

      Verča1 (neregistrovaný) 90.182.190.---

      Re: daňový odpis pohledávky
      Ještě jeden dílčí dotaz - je možné u pohledávek, které se promlčují ve 2014 je daňově odepsat už ve 2013 (mám dańové opr.položky, firmy vesměs v insolvenci, konkurzu, ale nepřihlašovala jsem, do 30tis) nebo MUSÍM čekat na datum promlčení?

    • 22. 3. 2014 14:25

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: daňový odpis pohledávky
      zákon č. 593/1992 Sb. o rezervách pro zjištění základu daně z příjmů

      http://www.podnikatel.cz/zakony/zakon-c-593-1992-sb-o-rezervach-pro-zjisteni-zakladu-dane-z-prijmu/

    • 22. 3. 2014 14:41

      Verča1 (neregistrovaný) 90.182.190.---

      Re: daňový odpis pohledávky
      díky, jsem asi pomalejší, anebo naopak kreativní, z holého zákona to bohužel nechápu. Ty jednoduché jsou mi jasné, ale jak se to něčím začne komplikovat, tak ty varianty tam nevidím, nebo mě napadají i ty nesprávné, proto bych raději něco praktickými přiklady :-(
      nebo konkrétní radu. Tvorbu Op jsem už celkem zvládla, ale teď ty varianty možnosti odpisu.

    • 24. 3. 2014 7:24

      alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

      Re: daňový odpis pohledávky
      pohledávku do 30 tis. můžete daňově odepsat
      máte vytvořeny daňové OP dle §8 ZoR?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).