Hlavní navigace

Může manžel pracovat na zástup v obchodě

  • (neregistrovaný) 78.156.128.---

    23. 3. 2014 10:17

    Dobrý den, prosím o radu.
    Manžela zaměstnat nemohu, může být jen jako spolupracující osoba. Může mi pomoci prodávat v obchodě ( já tam v tu dobu nebudu), když je živnost napsaná na mne? Kdyby přišla kontrola, tak řekne, že je spolupracující osoba? Jde to vůbec tak? Nebo je nějaké jiné možné řešení (krom s.r.o.)?
    Moc děkuji za odpovědi.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 23. 3. 2014 10:23

      . (neregistrovaný) 77.240.103.---

      Re: Může manžel pracovat na zástup v obc
      ANO
      Jen to není ještě prubnuté :-)
      Občanský zákoník (nový)
      "Rodinný závod"
      Doporučuji vyhledat na google

      Asi bych si vytiskla nějakou pěknou velkou vizitku, dala zarámovat a vyvěsila do obchodu - aby si ji každá kontrola mohla prohlédnout

      Rodinný závod
      Tečka Puntíková s manželem Puntíkem

    • 23. 3. 2014 10:42

      pája

      Re: Může manžel pracovat na zástup v obc
      ano, lze § 132 zák. o zaměstnanosti to jasně uvádí, prokáže totožnost kontr. orgánu a jde-li o manžela nebo dítě kontr. osoby-podnikatele, tak je to OK.

    • 23. 3. 2014 10:45

      Lucka78 (neregistrovaný) 78.156.128.---

      Re: Může manžel pracovat na zástup v obc
      Moc vám děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).