Hlavní navigace

Pracovní úraz zaměstnance

  • (neregistrovaný) 85.207.106.---

    24. 3. 2014 8:13

    Dobrý den, prosím o radu - do kolika dnů musí zaměstnanec nahlásit pracovní úraz? mockrát děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2014 8:41

      jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

      Re: Pracovní úraz zaměstnance
      Povinnosti zaměstnance při vzniku pracovního úrazu
      (ZP § 106, odst. 4, písm h)
      Zaměstnanec je povinen bezodkladně oznamovat svému nadřízenému vedoucímu
      zaměstnanci svůj pracovní úraz, pokud mu to jeho zdravotní stav dovolí, a pracovní úraz
      jiného zaměstnance, popřípadě úraz jiné fyzické osoby, jehož byl svědkem, a spolupracovat
      při objasňování jeho příčin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).