Hlavní navigace

Stravné - nikdo neporadí???

  • (neregistrovaný) 85.71.83.---

    24. 3. 2014 14:02

    Prosím o vysvětlení.Jedná se o rok 2013.Zahraniční cesta řidič mkd OSVČ.V ČR 9 hod a v SK 2:40.Když má nárok na české stravné až od 12 hod,tak to znamená,že nemá nárok ani na stravné z SK?
    Děkuji

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2014 14:17

      oms (neregistrovaný) 90.179.112.---

      Re: Stravné - nikdo neporadí???
      Jako OSVČ si můžeme uplatnit v daňových výdajích stravné při zahraniční pracovní cestě až do výše náhrad vymezených pro státní zaměstnance (viz § 170 zákoníku práce), a také kapesné ve výši 40% stravného (viz § 180 zákoníku práce).

      Plnou základní sazbu zahraničního stravného si můžeme uplatnit, jestliže v kalendářním dnu strávíme mimo území ČR dobu delší než 18 hodin (do konce roku 2011 jsme si mohli uplatnit základní sazbu už při cestě delší než 12 hodin).

      Jestliže jsme v zahraničí déle než 12 hodin, ale méně než 18 hodin, můžeme si uplatnit stravné ve výši 2/3 základní sazby.

      Jestliže jsme v zahraničí 12 hodin a méně, alespoň však jednu hodinu, uplatníme s4travné ve výši 1/3 základní sazby.

    • 24. 3. 2014 14:29

      zoufalka (neregistrovaný) 85.71.83.---

      Re: Stravné - nikdo neporadí???
      Chápu to tak,že nárok na stravné v SK má 1/3 a v ČR nic.Kdyby to byl zaměstnanec ta na zahr stravné nárok nemá a 2:40 hod se přičtou k hod.v ČR?

    • 24. 3. 2014 14:35

      oms (neregistrovaný) 90.179.112.---

      Re: Stravné - nikdo neporadí???
      Ano, taky jsem to tak pochopila.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).