Hlavní navigace

Důchodce a prodej majetku - Přiznání

  • (neregistrovaný) 85.71.8.---

    24. 3. 2014 14:06

    Důchodce, který pobírá pouze starobní důchod prodal část pozemků v roce 2013. V jaké kolonce přiznání bude přiznávat zisk z prodeje a může si něco uplatnit do nákladů? Bude dokládat i příjmy z důchodů?

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 24. 3. 2014 14:37

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Důchodce a prodej majetku - Přiznání
      Bude to v § 10 ostatní příjmy, do výdajů může dát nabývací cenu pozemku,výdaje spojené s prodejem, případně uhrazenou daň z převodu nemovitostí, nesmí vykázat ztrátu.
      Důchod se nedokládá.

    • 24. 3. 2014 14:56

      k.j (neregistrovaný) 85.71.8.---

      Re: Důchodce a prodej majetku - Přiznání
      Pokud to prodával společně ještě se spoluvlastníkem, vykáže tedy svůj podíl a může do nákladů zahrnout i platbu za zprostředkování prodeje realitní kanceláři? A nabývací cena pozemku je nějak časově omezena k uplatnění nebo může vykázat i tu, která byla před 20 lety?

    • 24. 3. 2014 17:34

      vladík (neregistrovaný) 77.236.201.---

      Re: Důchodce a prodej majetku - Přiznání
      Ale pokud ho vlastnil déle než 5 let, potom je to osvobozeno-§4/1b ZDP.Pokud chcete znát správnou odpověď musíte uvést všechny souvislosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).