Hlavní navigace

Účetní - daňové odpisy

• (neregistrovaný) 85.70.105.---

25. 3. 2014 14:29

Dobrý den,
    prosím o radu s odpisy.
    Vrátila jsem se po RD a převzala účetnictví firmy, kde bývalá účetní neúčtovala o účetních odpisech, jen o daňových. Takže vždy ke konci roku se zaúčtovaly odpisy na 551/daňově. Odpis u jedné položky byl v průběhu odepisování přerušen, ale i tak se neúčtovalo o účetních odpisech tzn. neuváděl se na DPPO rozdíl mezi odpisy.
    Můžu pokračovat dál jen v odepisování daňově???

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 25. 3. 2014 15:08

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Re: účetní - daňové odpisy
      A jak to chcete účetně spravit?
      Jak dlouho se neúčtovalo o účetních odpisech?

• 25. 3. 2014 19:04

vo-vv (neregistrovaný) 188.175.233.---

To právě nevím...
      o účetních odpisech neúčtovala od začátku...
      první rok byly zaúčtované daňové odpisy, pak dva roky přerušení, no a v loňském roce daňové odpisy druhého roku, takže na mě teď zbývá zaúčtovat daňové odpisy třetího roku, ale účetní by měly být jako pátý rok, ale dosud se neúčtovalo o rozdílech mezi odpisy, takže mi asi nezbyde nic jiného jak účtovat jen daňové odpisy...

• 25. 3. 2014 19:35

. (neregistrovaný) 77.240.103.---

Asi bych účetní odpisy dopočetla, jak měly správně být, a opravila bych přes Opravy chyb minulých období. Rozvahově. Účet 426
      Bude to pracné, protože budete muset na kartě majetku propočítat odpisy tak, aby účetní se rovnaly předpisu daňového odpisu - ale jako kdyby se tento odpis nepřerušil. Jde to, dělala jsem to.

• 16. 1. 2015 17:40

pavl (neregistrovaný) 89.176.143.---

Mám ten samý případ, přerušené účetní odpisy. Ale moc nerozumím, jak propočítat odpisy tak, aby se účetní rovnaly předpisu daňového odpisu -...... Tohle mi není moc jasné. A jak to bude s daňovými v letošním roce. Ty budou vyšší než účetní, a budou se uplatňovat déle o dobu přerušení?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).