Hlavní navigace

Přiznání DPH při vyřazení majetku

  • (neregistrovaný) 195.113.175.---

    25. 3. 2014 18:14

    Z jaké hodnoty musím odvést DPH při vyřazení majetku z obchodního majetku do osobního užívání, u kterého byl před lety uplatněn odpočet z DPH? Předpokládám, že při pořizovací ceně 100.000 Kč před pěti lety nebudu odvádět DPH z této hodnoty, nýbrž z nějaké reprodukční pořizovací hodnoty. Jak jí zjistím, jaký doklad k tomu potřebuji? Stačí najít na internetu nabídku podobného majetku a vytisknout, nebo je nutné požádat o znalecký posudek?

    Děkuji.

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 27. 3. 2014 15:52

      Božena (neregistrovaný) 95.173.219.---

      Re: Přiznání DPH při vyřazení majetku
      Je ten majetek už odepsaný? Po 5 letech už daň nemusíte odvádět, přečtěte si § 78 Zákona o DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).